kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Życzenia od Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego z okazji Dnia św. Floriana

Życzenia od Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego z okazji Dnia św. Floriana

Dodano: 04.05.2017 13:00 Życzenia od Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego  z okazji Dnia św. Floriana
Życzenia od Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego z okazji Dnia św. Floriana.

Szanowne Druhny i Druhowie członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych w Powiecie Bocheńskim
Oficerowie i Pracownicy Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

W dniu św. Floriana - naszego patrona pragnę przekazać wszystkim Druhom Strażakom najserdeczniejsze życzenia, wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie. Życzę aby ten piękny dzień był źródłem siły w życiu codziennym, a także przyniósł spełnienie oczekiwań i planów zarówno osobistych jak i zawodowych. To dzięki Wam mieszkańcy naszego Powiatu , naszej  małej ojczyzny mogą spać spokojnie, bo jesteście przykładem jak w dzisiejszych czasach można i należy godnie sprawować swoje obowiązki. Życzę w imieniu własnym , władz Powiatu i Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Bochni wszystkim Druhom Strażakom bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwego powrotu z akcji "...umiemy żyć jasno z honorem i dumnie, Ożywiać marzenia i spełniać swe sny, Wiec trzeba świat kochać i strzec go rozumnie Rycerze Floriana - TO MY "

Ludwik Węgrzyn
Starosta Bocheński
Prezes Zarządu Oddziału
Powiatowego Z OSP w Bochni

Warto zaznaczyć, że w Powiecie Bocheńskim funkcjonują 72 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego włączonych jest 14. Łącznie jest 3147 członków OSP w tym mężczyźni - 2902, - kobiety - 245 . Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest  31, a członków MDP - 471, w tym 81 dziewcząt.