kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » "Zwierzęta Świata" na Zamku w Wiśniczu

"Zwierzęta Świata" na Zamku w Wiśniczu

Dodano: 07.06.2016 08:00 "Zwierzęta Świata" na Zamku w Wiśniczu
Na Wiśnickim Zamku można obejrzeć wystawę, na której znajdziemy zwierzęta z Europy, Afryki, Azji czy Ameryki Północnej. Niecodzienne okazy można obejrzeć codziennie w godzinach otwarcia Zamku aż do 8 października.

Z kaukaskich gór, mongolskich stepów i afrykańskiej sawanny przybyły na wiśnicki Zamek piękne okazy fauny dalekich krajów. Wprawdzie w statycznej postaci, bo poddane zabiegom preparacji, ale i tak robią na widzu wielkie wrażenie – sylwetką, kolorystyką i unikalną egzotyką. Zgromadzone okazy zwierząt, należące do zbiorów myśliwych tarnowskiego okręgu, to nie tylko ekspozycja efektów ich dalekich łowieckich wypraw, ale przede wszystkim atrakcyjna, poglądowa lekcja przyrody, jej piękna i osobliwości.

Każdy może z bliska zobaczyć, niemal dotknąć kawałka Afryki, Azji czy Kanady, wystarczy, że odwiedzi wystawę, którą zorganizowano głównie z myślą o młodzieży. Atrakcyjne okazy niemal z całego świata mają być zachętą dla młodych ludzi do poznawania świata zwierząt, przyrody, do dbania o środowisko w którym wspólnie żyjemy.

Organizatorem wydarzenia jest Komisja Kultury przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Tarnowie wraz z Muzeum Ziemi Wiśnickiej, pod patronatem Starosty Bocheńskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz.

 

sk