kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » ZUS zaprasza ubezpieczonych

ZUS zaprasza ubezpieczonych

Dodano: 06.10.2015 11:00 ZUS zaprasza ubezpieczonych
Na co zwrócić uwagę w informacji o stanie swojego konta w ZUS? Co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak poruszać się po własnym profilu na Platformie Usług Elektronicznych? – na te i wiele innych pytań każdy ubezpieczony uzyska informacje podczas „Dni Ubezpieczonego” w ZUS, które potrwają od 7 do 9 października 2015 r.

„Dni Ubezpieczonego” to organizowana już od kilku lat akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do największej grupy klientów ZUS, czyli osób ubezpieczonych. Spośród wszystkich grup klientów Zakładu, ubezpieczeni dysponują, niestety, najmniejszą wiedzą

o systemie ubezpieczeń społecznych, o swoich prawach i obowiązkach. Wynika to z faktu bardzo sporadycznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Ubezpieczeni, najczęściej osoby na etatach lub umowach zleceniu nie mają i nie widzą powodów do bieżącego kontaktu z ZUS – mówi Ewa Kosowska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek w Centrali ZUS i dodaje: Nie interesują się ubezpieczeniami społecznymi dopóki nie muszą skorzystać z jakiegoś świadczenia. Często odwiedzają też Zakład dopiero w chwili gdy dowiadują się, że nie mają odprowadzanych składek. W ramach „Dni Ubezpieczonego” chcemy uświadomić naszych klientów, że ubezpieczenia społeczne to rzecz w ich życiu bardzo istotna i warto monitorować choćby stan swojego konta w ZUS.

Tegoroczne „Dni Ubezpieczonego” nawiązują do wysyłanej w minione wakacje do 20 mln osób „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS”. Kolejnymi tematami trzydniowej akcji są: e-zwolnienie lekarskie i konto na Platformie Usług Elektronicznych. E-zwolnienie będzie obecne w naszej codzienności już od 1 stycznia 2016 r. Warto więc wiedzieć z czym dla każdego z nas wiąże się jego wprowadzenie. Konto na PUE pomaga zaś na bieżąco kontrolować stan naszych finansów w ZUS oraz to czy pracodawca odprowadza za nas składki.

W ramach „DNI UBEZPIECZONEGO” Tarnowski Oddział ZUS oraz bocheński Inspektorat ZUS w dniach 7 – 9 październik 2015 r. wydłużają czas swojej pracy. Informacje na temat świadczeń emerytalno – rentowych oraz ubezpieczeń i składek na Salach Obsługi Klienta będą udzielane w godzinach od 900 do 1700.

ZUS zaprasza także do udziału:

-w bezpłatnych wykładach pt. „INFORMACJA O STANIE KONTA UBEZPIECZONEGO – co zawiera i dlaczego warto się z nią zapoznać!”, które odbędą się w Oddziale ZUS w Tarnowie (08.10.2015 – godzina 1000) oraz w Inspektoracie ZUS w Bochni ( 09.10.2015 – godzina 1100),

- w bezpłatnym szkoleniu „PUE – jakie korzyści daje konto na Platformie Usług Elektronicznych”, które odbędzie się w Oddziale ZUS w Tarnowie w dniu 07.10.2015 o godzinie 1000.

 

sk