kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » ZUS dla niepełnosprawnych -podsumowanie

ZUS dla niepełnosprawnych -podsumowanie

Dodano: 03.06.2014 12:00 ZUS dla niepełnosprawnych -podsumowanie
Tarnowski Oddział ZUS wypełnił się osobami zainteresowanymi szeroko pojętą tematyką wsparcia dla osób niepełnosprawnych.


Mniejszą frekwencję odnotował Inspektorat w Bochni, gdzie na odwiedzających czekali specjaliści z tamtejszego Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Fora ekspertów o zróżnicowanym składzie zorganizowano tego dnia we wszystkich Oddziałach ZUS-u. W Tarnowie poza uzyskaniem kompleksowej informacji klienci mogli także podziwiać i zakupić szeroki wybór rękodzieła uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji – Pracy – Integracji.

Organizowany od kilku lat Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS jest projektem ogólnopolskim. Stanowi wyjątkową okazję do zasięgnięcia wszechstronnej informacji o sytuacji prawnej niepełnosprawnych, ich funkcjonowaniu na rynku pracy oraz możliwych do uzyskania form wsparcia. Szczególnie doceniają to osoby, dla których niepełnosprawność jest wyzwaniem nowym i zmagają się z nim od niedawna. W Tarnowie akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.