kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » ZS Nr2 w Bochni po raz kolejny w czołówce Polski

ZS Nr2 w Bochni po raz kolejny w czołówce Polski

Dodano: 17.12.2012 12:00 ZS Nr2 w Bochni po raz kolejny w czołówce Polski
Ogrzewanie, komfort cieplny, niskie koszty eksploatacyjne, brak emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz niezawodność urządzeń grzewczych - to tematyka którą „Budowlanka” zajmuje się już od wielu lat i dzięki, której zdobyła po raz kolejny II miejsce w Polsce na VIII Ogólnopolskim Forum Instalacyjnym organizowanym dla młodzieży szkół średnich z całej Polski.

Tegoroczne finały konkursu Wiedzy Instalacyjnej  pod tytułem „Nowoczesne technologie ogrzewania płaszczyznowego” odbyły się w dniu 11 grudnia 2012 roku w Bydgoszczy. Przedstawione podczas finału przez Zespół Szkół Nr 2 konkretne rozwiązania związane z wykorzystaniem energii cieplnej z odnawialnych źródeł energii cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem publiczności oraz branżowych specjalistów, którzy zasiadali w jury.

Tematyka Odnawialnych Źródeł Energii, zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie oraz z Dyrektywą Unii Europejskiej „3x20+10”,  wykładana jest w Zespole Szkół Nr 2 w ramach klas specjalistycznych przez Panią mgr inż. Małgorzatę Szulewską, a na Konkursie prezentowana była przez ucznia klasy IV c Technikum Urządzeń Sanitarnych Rafała Fortunę.

II miejsce Rafała Fortuny w Polsce w końcowej klasyfikacji to niewątpliwe osiągnięcie, które potwierdza po raz kolejny wysoki poziom nauczania przedmiotu w Bochni oraz rosnące zapotrzebowanie rynków na wykwalifikowanych i dobrze przygotowanych do zawodu specjalistów.

Gratulujemy!!!

 

 

sw