kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zmiany w bocheńskim szpitalu

Zmiany w bocheńskim szpitalu

Dodano: 05.02.2015 10:00 Zmiany w bocheńskim szpitalu
Od kwietnia będą krótsze kolejki na szpitalnym oddziale ratunkowym.Zarząd powiatu zarekomendował przyjęcie dodatkowego lekarza na szpitalny oddział ratunkowy. Obecnie dyżuruje na sorze dwóch lekarzy internista oraz chirurg. Dodatkowo w sytuacjach kiedy pacjentów było bardzo dużo w miarę możliwości do udzielania świadczeń z oddziałów wzywany był dodatkowy lekarz, mimo to pacjenci trafiający na SOR musieli oczekiwać w kolejce.

 

 

- Oddział ratunkowy bocheńskiego szpitala w przeciągu miesiąca obsługuje około 1800 osób, to naprawdę bardzo dużo, dlatego też złożyłem wniosek o wzmocnienie personelu medycznego SORu – mówi Rafał Rudka, członek zarządu powiatu

Zgodnie z rekomendacją zarządu najpóźniej od kwietnia do pracy ma przyjść trzeci lekarz, który będzie zatrudniony na oddziale, będzie pracował, w godzinach od 14.00 do 22.00, czyli wtedy, kiedy trafia tam najwięcej chorych.

- Mam nadzieję, że dzięki temu kolejki na szpitalnym oddziale ratunkowym zostaną rozładowane i skróci się czas oczekiwania na wizytę. Chciałbym aby ta sytuacja była jak najmniej uciążliwa dla pacjentów, tym bardziej, że osoby, które tam trafiają niejednokrotnie są w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Szpitalny Oddział Ratunkowy zobowiązany jest do udzielenia pomocy medycznej osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jak mówi Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiego szpitala: Po mimo dużej ilości pacjentów, zawsze staramy się wszystkich przyjąć i udzielić im stosownej pomocy medycznej. Nigdy nie zostawiamy nikogo bez opieki.

 

Przypomnijmy: w opinii komisji akredytacyjnej – bocheński oddział ratunkowy jest jednym z lepiej działających w Polsce.

kkh