kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zmiana struktury organizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Bochni

Zmiana struktury organizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Bochni

Dodano: 03.04.2015 07:00 Zmiana struktury organizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Bochni
Zgodnie z decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, podinsp. Mariusza Dymury, od dnia 1 kwietnia 2015 roku swoją działalność zakończyły posterunki policji w gminach : Łapanów, Trzciana i Żegocina, co wbrew pojawiającym się obawom mieszkańców nie wpłynęło negatywnie na stan bezpieczeństwa na terenie tych gmin. W miejsce zlikwidowanych posterunków powstały punkty przyjęć policjantów rewiru dzielnicowych, którzy w wyznaczonych dniach tygodnia będą dyżurować i przyjmować interesantów.


Zmiany w strukturze bocheńskiej komendy zostały dobrze przemyślane i przedyskutowane. Oparte są na szczegółowej analizie zagrożeń pod względem ich struktury i dynamiki występowania na terenie poszczególnych gmin. Ponadto są one podyktowane ciągłym dążeniem do usprawnienia i zwiększenia efektywności działania policjantów w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bocheńskiego oraz przebywającym na jego terenie gości.  
W dobie rozwoju techniki telekomunikacyjnej kontakt z policją nie nastręcza już problemu, jak to było jeszcze kilkanaście lat temu, a oczekiwania społeczeństwa kształtują organizowanie służby policjantów w ten sposób, aby ich liczba w ternie stale rosła. Policjanci pracujący do tej pory w posterunkach zostali odciążeni od pracy biurowej, która została przekazana odpowiedniej komórce Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, co pozwoliło zwiększyć ilość patroli w terenie, a dzięki temu usprawnić m.in. prewencyjne działania policji.
Dzięki takim zabiegom, jak: wprowadzenie trzyzmianowego systemu służby,  nie tylko zwiększy się ilość policjantów czuwających nad bezpieczeństwem obywateli, ale także skróci się czas reakcji na zdarzenia przestępcze, co pozytywnie wpłynie na jakość i efektywność działań policji i z korzyścią wpłynie na stan bezpieczeństwa na terenie całego powiatu bocheńskiego.  
Taki system służby na południu powiatu bocheńskiego działa już ponad rok i sprawdza się, o czym świadczą m.in. sygnały docierające od mieszkańców tamtejszych gmin, jak również wzrost wykrywalności sprawców przestępstw popełnianych na tym terenie. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest np.: dwukrotny wzrost wykrywalności sprawców kradzieży i włamań w stosunku do roku 2013 oraz sprawców bójek i pobicia, gdzie 75% wykrywalność w 2013 roku wzrosła do 100% w roku 2014.
Wprowadzone zmiany mają na uwadze dobro obywateli i troskę o jak największe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.
Każde zmiany w początkowym stadium ich realizacji wprowadzają pewien niepokój i wiele znaków zapytania co do słuszności ich urzeczywistniania. Dlatego Komendant bocheńskich policjantów, podinsp. Mariusz Dymura pragnie uspokoić wszystkich, których te zmiany dotyczą, że wpłyną one bardzo pozytywnie na stan bezpieczeństwa w poszczególnych gminach. Bać powinni się tylko Ci, których celem jest działalność na szkodę dla bezpieczeństwa ogółu, i którym większa ilość policjantów w terenie znacznie utrudnia, bądź uniemożliwia przestępczą działalność.

Godziny dyżurów policjantów rewiru dzielnicowych w punktach przyjęć na terenie dawnych posterunków policji:

Łapanów – wtorek od godziny 10:00 do 12:30

Żegocina – środa od godziny 10:00 do 12:30

Trzciana – czwartek od godziny 10:00 do 12:30

kpp/kh