kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zimowa zbiórka dla schroniska w Borku

Zimowa zbiórka dla schroniska w Borku

Dodano: 16.11.2016 09:00 Zimowa zbiórka dla schroniska w Borku
Nie wiem czy wiecie, że na terenie Powiatu Bocheńskiego znajduje się schronisko dla bezdomnych zwierząt, które opiekuje się kilkudziesięcioma czworonogami.

Głównym celem placówki zlokalizowanej w Borku (Gmina Rzezawa) jest znalezienie podopiecznym nowego domu, czyli adopcja. Kolejnym ważnym celem jest ograniczanie populacji zwierząt domowych: psów i kotów, których niekontrolowane rozmnażanie prowadzi m. in. do przepełnienia schronisk.

Pod opieką schroniska są zwierzęta po różnych przejściach, niedożywione, zapchlone, zarobaczone, bite. Zwierzęta, które nigdy nie poznały co to jest miłość człowieka, wspólne spacery, często były przywiązane do bardzo krótkich łańcuchów bez możliwości wybiegania się.

Opieka nad tymi zwierzakami oraz zapewnienie im godziwych warunków pochłania nie tylko czas, ale również dużo środków. Pomóc można na kilka sposobów.

Każdy z nas może wesprzeć działalność tej placówki poprzez wsparcie rzeczowe w postaci zakupu karm, zarówno dla piesków, jak i kotków, żwirku dla kotów czy specjalistycznej karmy.  Za oknem pojawił się pierwszy śnieg zatem zwierzaki potrzebują kocy, ręczników, kołder, poduszek czy polarów.

Możliwe jest również wsparcie finansowe na dane Fundacji: ING 77 1050 1445 1000 0090 3077 0342 Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt KRS 0000584245. Liczy się każda złotówka.

Pomóc można również poprzez wolontariat  - wyprowadzanie psów na spacer, oswajanie czy pomoc w pielęgnacji itp.

Wsparcie rzeczowe można dostarczać bezpośrednio do schroniska lub zostawić w Wydziale Promocji Starostwa Powiatowego w Bochni.

Schronisko otwarte jest w godz. 11.00-16.30

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Facebook

 

sk