kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości

Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości

Dodano: 16.11.2017 14:00 Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości
Sebastian Satoła z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni został zwycięzcą finału VI edycji Konkursu Historycznego „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości - z przeszłości bocheńskiego gimnazjum i liceum 1817-2017”, przeprowadzonego 15 listopada w Oratorium św. Kingi w Bochni.

 

 

W finale uczestniczyło łącznie dziewięcioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Bochni. Sebastian w bezpośrednim pojedynku pokonał dwóch uczniów I LO: Dawida Chrzana i Dominika Zwierniaka, którzy zajęli odpowiednio II i III lokatę

Pytania konkursowe, przygotowane przez wicedyrektora I LO Jerzego Pączka i prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bochińskiej Stanisława Kobielę, były bardzo trudne, gdyż dotyczyły przeszłości bocheńskiego gimnazjum i liceum na przestrzeni ostatnich 200 lat oraz losów wybitnych absolwentów tej szkoły. Pomimo tego młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z nimi i naturalnym w tego rodzaju konkursach stresem.

Przed wręczeniem dyplomów i nagród na scenach Oratorium wystąpiła młodzież z I LO ze spektaklem „Wielka draka w murach Ogólniaka”, wyreżyserowanym przez Zofię Sitko.

Pozostali uczestnicy finału to:
- Filip Rudnik (I LO)
- Agnieszka Stachura (ZS Nr 3)
- Magdalena Śliwa (ZS nr 3)
- Bartłomiej Zieliński (I LO)
- Szymon Klejdysz (I LO)
- Aleksandra Szustka (ZS nr 2)

Organizatorem konkursu było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Bochni, a jego przeprowadzenie było możliwe dzięki dotacji z Powiatu Bocheńskiego.

kh