kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zespół Szkół nr 3 w Bochni Mistrzem Małopolski w koszykówce dziewcząt

Zespół Szkół nr 3 w Bochni Mistrzem Małopolski w koszykówce dziewcząt

Dodano: 21.03.2017 08:00 Zespół Szkół nr 3 w Bochni Mistrzem Małopolski w koszykówce dziewcząt
Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbył się Finał Wojewódzki w Koszykówce Dziewcząt, rozgrywany w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej 2016/2017.

Do zawodów awansowało 6 drużyn małopolskich szkół ponadgimnazjalnych czyli zwycięzcy eliminacji rejonowych:
- I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie
- ZS Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Targu
- ZS Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie
- VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
- Zespół Szkół Nr 3 w Bochni
- II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu.

Drużyna Zespołu Szkół Nr 3 ks. prof. Józefa Tischnera od pierwszego meczu pewnie zwyciężała, ku radości licznie zgromadzonych na widowni uczniów i nauczycieli „Ekonomika”.  Po dwóch wygranych spotkaniach z drużynami z Chrzanowa i Nowego Targu koszykarki ZS nr 3 zapewniły sobie III miejsce w turnieju. Do pokonania zostały jeszcze dwie drużyny z Krakowa i Nowego Sącza, które również miały wielka ochotę na tytuł Mistrza Małopolski. W meczu o srebrny medal bocheński Ekonomik zmierzył się z zespołem reprezentującym VII LO z Krakowa. Dziewczęta  po dobrej postawie w ataku jak i w obronie pewnie pokonały koleżanki ze stolicy Małopolski. Ostatni mecz, czyli pojedynek o zwycięstwo w turnieju i przywilej reprezentowania Małopolski w turnieju ogólnopolskim, to potyczka drużyny Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni i II LO z Nowego Sącza.

Mecz od początku przebiegał „punkt za punkt” a emocje rosły z minuty na minutę, zarówno na trybunach, w drużynach jak i u obu trenerów. Na 90 sekund przed końcem meczu, żadna drużyna nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Końcówka meczu dzięki gorącemu dopingowi kibiców oraz opanowaniu naszych dziewczyn, które potrafiły „szanować piłkę” i wykorzystywać zdenerwowanie i błędy przeciwniczek, należała jednak do reprezentacji Naszej Szkoły. Uczennice Ekonomika pewnie zwyciężyły drużynę z Nowego Sącza i zostały Mistrzyniami Województwa Małopolskiego w koszykówce – komentuje Andrzej Włodarczyk nauczyciel WF z ZS Nr 3 w Bochni.

Do takiego przebiegu tego turnieju przygotowywaliśmy się od początku tego roku szkolnego. Odpowiednio ułożone zajęcia z WF, kadra szkoleniowa, wsparcie trenerskie Pana Rafała Sroki,  nowe stroje koszykarskie  dla reprezentacji szkoły i wiara w sukces. Wszystko zadziałało perfekcyjnie: zwycięstwo w powiecie, zwycięstwo w rejonie i na sam koniec Mistrzostwo Małopolski. Możemy powiedzieć, że w Naszej szkole, oprócz możliwości zdobycia ciekawego i pożądanego zawodu stawiamy również na rozwój sportowy z naciskiem na koszykówkę – mówi Piotr Czekaj dyrektor szkoły.

W barwach Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni wystąpiły uczennice technikum w zawodzie: technik hotelarstwa- Aisza Buczek, Kinga Dylowicz, Natalia Mazur, Barbara Mroczek, Aleksandra Poradowska, Gabriela Rak i Edyta Rudnik, technik ekonomista – Agnieszka Mączka i w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych – Natalia Kurdas.

Przed koszykarkami z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni teraz rozgrywki ogólnopolskie, gdzie zmierzy się ze sobą 16 najlepszych reprezentacji szkól ponadgimnazjalnych z Polski.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik.

 

sk