kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zespół Szkół Nr 3 laureatem Małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Zespół Szkół Nr 3 laureatem Małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Dodano: 07.12.2010 10:00 Zespół Szkół Nr 3  laureatem  Małopolskiego projektu  „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
W środę, 1 grudnia, w Filharmonii Krakowskiej podsumowano IV edycję projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, a najbardziej skuteczni i wytrwali wolontariusze zostali nagrodzeni. W 2010 r. w projekcie wzięło udział 3 660 uczniów i 404 nauczycieli z 233 szkół z Małopolski. Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni za projekt: ”Powołanie” otrzymał dyplom laureata i znalazł się w grupie 14 zespołów laureatów.

Natomiast uczestnicy projektu Anna Szaraj , Monika Mucha, Katarzyna Majchrzak, Dominika Babicz, Justyna Puścizna, Katarzyna Fitrzyk, Joanna Kłuś, Izabela Aksamit, Sylwia Szewczyk, Żaneta Kłósek z klasy III te b, Angelika Rudnik, Angelika Matras, Anna Wąsik, Izabela Piwowarczyk, Kinga Pędzik z klasy IV Th b, Sebastian Kłóś z klasy IV te c, Renata Styczeń i Paulina Damian z klasy IV te b, Monika Francuz i Anna Trojan z klasy IV te a pod opieką mgr E. Madej i mgr W. Mleczko, otrzymali nagrody: bony na zakup książek, wydawnictw multimedialnych i artykułów sportowych. Celem tego projektu jest propagowanie postaw prospołecznych i wolontariackich wśród małopolskiej młodzieży. Jest on realizowany w kilku etapach. Na etapie szkolnym uczniowie opracowują swój pomysł pomocy potrzebującym, realizują go i sporządzają sprawozdanie, a następnie dostarczają je do kuratorium lub jego delegatury. Później projekty są zbierane i oceniane przez komisje rejonowe w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Wadowicach. Podczas etapu wojewódzkiego, który odbył się w dniach 18-19 listopadaw Auli Jana Pawła II w Łagiewnikach zostały zaprezentowane i ocenione projekty wybrane uprzednio w rejonach. Gala podsumowująca wraz z wręczeniem nagród odbyła się 1 grudniaw Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie jako ostatni etap kończący projekt. Nagrody wręczyli marszałek województwa Marek Nawara, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, ksiądz biskup Wiesław Lechowicz i Agata Szuta, wicekurator oświaty.Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Dziecii Młodzieży Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Kuratorium Oświaty, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Realizację projektu wspierają również inne instytucje i organizacje pozarządowe.