kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zespół Szkół Nr 2 w Bochni na Festiwalu Zawodów w Małopolsce

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni na Festiwalu Zawodów w Małopolsce

Dodano: 27.03.2013 12:00 Zespół Szkół Nr 2 w Bochni na Festiwalu Zawodów w Małopolsce
Zespół Szkół Nr 2 w Bochni jako jedyna szkoła z powiatu bocheńskiego uczestniczyła w Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Festiwal odbył się w Krakowie w dniach 21-23 marca 2013r. Został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Skierowany był do gimnazjalistów, którzy chcieliby świadomie wybrać zawód.

Ofertę edukacyjną zaprezentowało blisko 200 wystawców – szkoły średnie i zawodowe oraz uczelnie z Polski i z zagranicy.  Formę Festiwalu Zawodów zainspirowało podobne wydarzenie odbywające się od kilku lat we francuskim Lyonie.

W ciągu trzech dni uczniowie szkół gimnazjalnych z całej Małopolski mogli zapoznać się z bogatą ofertą szkolnictwa zawodowego oraz praktycznymi aspektami prezentowanych zawodów.

W  branżach podzielonych na 7 tematycznych części Zespół Szkół Nr 2  miał swoją ekspozycję na tzw. „wyspie budowlanej”, gdzie prezentowano zawód technik geodeta.

Tematem prezentacji przygotowanej i prowadzonej przez uczniów był  „Pokaz pomiarów geodezyjnych”.

Na obszarze kilkudziesięciu metrów kwadratowych w ciągu kilku dni uczniowie dokonywali pomiarów na tysiąc sposobów, w niezliczonych kombinacjach sprzętowych i ludzkich, tak aby każdy gimnazjalista mógł przekonać się, że geodezja to ciekawa i przyszłościowa dziedzina.

Być może dzięki tym staraniom nie jeden gimnazjalista zostanie geodetą lub zdecyduje się na kształcenie zawodowe.

Zespół Szkół Nr 2 dziękuje za pomoc i współpracę Urzędowi Marszałkowskiemu i Powiatowi Bocheńskiemu oraz partnerom: firmie Grupa Trimsat, GISPRO, miesięcznikowi Geodeta i Geoforum oraz AGH Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

Relacja video z festiwalu-(Zespół Szkół Nr 2 od 2:06)

 

sw