kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „ Zdecyduj o swoim życiu – kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego”

„ Zdecyduj o swoim życiu – kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego”

Dodano: 28.01.2011 12:00 „ Zdecyduj o swoim życiu – kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego”
Od 1. lutego rusza program profilaktyki raka piersi: „ Zdecyduj o swoim życiu – kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego”. Program ten skierowany jest przede wszystkim do uczennic klas II kształcących się w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3, w Zespole Szkół w Łapanowie i Zespole Szkół w Dąbrowicy.

W ramach projektu przewidziane są prelekcje na temat badań profilaktycznych i konieczności ich systematycznego wykonywania, czynników ryzyka, objawów nowotworowych, odpowiedzialności za własne zdrowie. Prelekcje zostaną uzupełnione warsztatami samokontroli piersi.

Dodatkowo w każdej ze szkół odbędą się spotkania z przedstawicielka Krakowskiego  Towarzystwa „Amazonki”. Celem spotkań będzie wzrost świadomości wagi profilaktyki
i kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych.

Na zakończenie projektu odbędzie się konkurs wiedzy, skierowany  do uczestniczek projektu.

Powiat Bocheński na realizację projektu „Zdecyduj o swoim życiu -  kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego” otrzymał 40 tysięcy zł. dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Termin  realizacji projektu 1.02.2011 do 31.07.2011r.