kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zbuduj internetową pracownię z Orange

Zbuduj internetową pracownię z Orange

Dodano: 17.08.2017 10:00 Zbuduj internetową pracownię z Orange
Od 10 sierpnia br. ruszył nabór do programu społecznego Pracownie Orange, w którym organizatorzy zakładają i pomagają prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do najnowszych technologii oraz tworzenie miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeni do wspólnych działań lokalnych społeczności. Program jest realizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

W tegorocznej edycji założonych zostanie 25 nowych Pracowni Orange w miastach i wsiach o populacji do 40 000 mieszkańców. Wyposażone zostaną wkomputery, dostęp do szybkiego Internetu, urządzenia wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsolę do gier, zestaw lofirobotów oraz zestaw mebli. Przekazane zostaną również środki finansowe na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Organizatorzy zadbają o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a liderom Pracowni zapewnią merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i możliwości zdobycia grantów finansowych. Wszystko po to, aby Pracownia Orange była nie tylko miejscem rozwoju cyfrowych umiejętności, ale także wzmacniania lokalnych więzi i oferowała aktywności dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.

O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Aby dołączyć do programu, należy znaleźć lokal, w którym Pracownia będzie mogła funkcjonować, a następnie, w terminie od 10 sierpnia do 8 września, wypełnić formularz dostępny na stronie: www.pracownieorange.pl. Spośród nadesłanych wniosków Komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji 25 Pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.

Do tej pory Fundacja założyła 77 Pracowni Orange w całej Polsce. Działają one w domach kultury, świetlicach, bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych lub innych ośrodkach użyteczności publicznej. Przy wsparciu Fundacji organizują spotkania i szkolenia otwarte dla mieszkańców, np. warsztaty programowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży, zajęcia z obsługi komputera dla seniorów, turnieje gier planszowych, pokazy filmowe, interaktywne lekcje angielskiego dla dorosłych, spotkania kół gospodyń wiejskich, czy redakcji lokalnej gazety i wiele innych.

W tegorocznej edycji programu kolejnych 25 miejscowości ma szansę zyskać multimedialną świetlicę — nowe centrum aktywności społecznych, z darmowym dostępem do szybkiego internetu, ciekawych oraz multimedialnych warsztatów i zajęć dla każdego. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie i rozesłanie informacji o programie do działających na terenie Państwa Gminy instytucji, które mogłyby wzbogacić się o Pracownię Orange. Wierzymy, że Gmina ma ogromną moc w wyzwalaniu potencjału, który drzemie w jej mieszkańcach.

Więcej informacji o programie znajdziecie Państwo na www.pracownieorange.pl W przypadku pytań, prosimy o kontakt na lub telefonicznie pod nr +48 518 541 846.


sk