kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zawody w pływaniu

Zawody w pływaniu

Dodano: 04.03.2016 12:00 Zawody w pływaniu
Poniedziałkowy poranek 29 lutego 2016r. uczniowie szkół gimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego spędzili w murach Krytej Pływalni w Bochni, gdzie spotkali się aby wziąć udział w Zawodach Powiatowych w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Gimnazjady Młodzieży.

W kategorii indywidualnej wystartowało 16 dziewcząt i 19 chłopców. Rywalizowali oni o awans do kolejnego etapu rozgrywek - Finałów  Wojewódzkich a mogli na niego liczyć trzej najlepsi zawodnicy i zawodniczki  w każdej z kategorii:

  • stylu klasycznym
  • stylu grzbietowym
  • stylu motylkowym
  • stylu dowolnym

 

Do zawodów swoich uczniów zgłosiły szkoły:

  • Gimnazjum Nr 1 w Bochni
  • Gimnazjum w Stanisławicach
  • Gimnazjum w Dąbrówce
  • Gimnazjum Nr 2 w Bochni
  • Gimnazjum w Łazach
  • Gimnazjum w Łapczycy
  • Gimnazjum w Proszówkach


    W kategorii dziewcząt awans wywalczyły:

    STYL DOWOLNY

  • Jakieła Julia - Gimnazjum Nr 1 - czas 33.80
  • Salomon Aleksandra - Gimnazjum Nr 1 - czas 35.28
  • Mól Weronika - Gimnazjum Nr 1 - czas 37.33

 

STYL KLASYCZNY

  1. Wiaderny Karolina - Gimnazjum Nr 1 - czas 44.53
  2. Więcek Łucja - Gimnazjum Nr 1 - czas 46.08
  3. Maderska Kamila - Gimnazjum Nr 1 - czas 48.80

 

STYL GRZBIETOWY

  1. Gorczyca Oliwia - Gimnazjum Nr 2 - czas 35.69
  2. Bieżychudek Alicja - Gimnazjum Nr 1 - czas 41.14
  3. Maderska Karolina - Gimnazjum Nr 1 - czas 41.69

 

STYL MOTYLKOWY

  1. Romańska Maja  - Gimnazjum Nr 1 - czas 37.02
  2. Władek Milena - Gimnazjum Nr 1 - czas 48.01

 

 

 

W kategorii chłopców awans wywalczyli:

STYL DOWOLNY

  1. Sądel Kacper - Gimnazjum Proszówki - czas 27.64
  2. Robak Kamil - Gimnazjum Nr 1 - czas 29.13
  3. Bieniek Michał - Gimnazjum Nr 1 - czas 29.52

 

STYL KLASYCZNY

  1. Nieć Wiktor - Gimnazjum Dąbrówka - czas 38.47
  2. Domagała Maciej - Gimnazjum Nr 1 - czas 40.81
  3. Kubas Wojciech - Gimnazjum Nr 1 - czas 21.10

 

STYL GRZBIETOWY

  1. Kocot Wiktor - Gimnazjum Nr 2 - czas 31.96
  2. Bukowski Kordian - Gimnazjum Proszówki - czas 35.45
  3. Wilczyński Jerzy - Gimnazjum Stanisławice - czas 37.65

    W kategorii drużynowej do zawodów zgłosiła się tylko jedna drużyna dziewcząt i jedna drużyna chłopców z Gimnazjum Nr 1 w Bochni - obie drużyny uzyskały awans do  Finałów Wojewódzkich.

    Finały Wojewódzkie zarówno w kategorii indywidualnej i drużynowej odbędą się już 18 marca 2016r. w Suchej Beskidzkiej.