kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zawody Powiatowe w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Zawody Powiatowe w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Dodano: 28.10.2015 11:00 Zawody Powiatowe w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbyły się dzisiaj, tj. 22.10.2015r., Zawody Powiatowe w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, rozgrywane w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich gmin powiatu bocheńskiego - zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych.

W zawodach udział wzięły drużyny:

Gimnazjum Żegocina

Gimnazjum Nr 1 Bochnia

Gimnazjum Leszczyna

Gimnazjum Mikluszowice

Gimnazjum Królówka

Gimnazjum Sobolów

Gimnazjum Łapczyca

Gimnazjum Rzezawa

Gimnazjum Nr 2 Bochnia

 

Gra toczyła się o możliwość awansu do kolejnego etapu - Zawodów Rejonowych, do którego mogła zakwalifikować się tylko najlepsza drużyna dzisiejszych rozgrywek.

Zawody przeprowadzono z podziałem na 3 grupy a chłopcy każdorazowo spędzali na parkiecie 2 x 6 minut.

Od pierwszych sekund pierwszego meczu trwała ostra rywalizacja a chłopcy na boisku "dwoili się i troili" aby osiągnąć zamierzony cel. Nie zawsze wychodziło tak jak sobie to zaplanowali ale żadna porażka nie była w stanie ich zniechęcić do dalszej gry. Emocje udzielały się wszystkim: zawodnikom, ich kolegom a czasem zwłaszcza nauczycielom, którzy z całych sił dopingowali swoich podopiecznych.

Te zawody wyróżniały się od pozostałych, gdyż po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach wprowadzono zakaz udziału w tej rywalizacji uczniom, którzy posiadają licencję piłki nożnej, piłki halowej lub piłki futsalowej  - mówi organizator zawodów - co prawda do zawodów zgłosiło się kilku zawodników zgłoszonych do tegorocznych klubowych rozgrywek piłki nożnej jednak po przekazaniu im powyższej informacji, sami opuścili boisko i  nie przystąpili do zawodów. Niezaprzeczalnie należą im się słowa uznania za uczciwość i zachowanie "fair play" względem pozostałych uczestników zawodów.

Po "zaciętych bojach" najlepszą drużyną w halowej piłce nożnej okazali się chłopcy z Gimnazjum w Żegocinie i to oni już 28 października 2015r. będą reprezentować Powiat Bocheński na Zawodach Rejonowych w Krzeszowicach. Już dzisiaj życzymy im powodzenia.

Miejsce II dzisiejszych rozgrywek wywalczyli uczniowie Gimnazjum w Sobolowie a na miejscu III uplasowali się chłopcy Gimnazjum Nr 2 w Bochni.

Na zakończenie zawodów drużyny miejsc I - III otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacjiw Bochni.

 

 

sk