kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » "Zasłużeni dla obronności kraju"

"Zasłużeni dla obronności kraju"

Dodano: 29.11.2013 14:00 "Zasłużeni dla obronności kraju"
Uroczysty charakter miała XXXV Sesja Rady Powiatu w Bochni. Rozpoczęła się od wręczenia przez Szefa Wydziału Rekrutacji WKU w Tarnowie mjr mgr inż. Witolda Markowicza i Starostę Bocheńskiego Jacka Pająka złotych i srebrnych odznaczeń za zasługi w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności kraju.

Złoty medal za zasługi dla obronności kraju otrzymali Państwo Bronisław i Władysława Mroczek. Srebrnym odznaczeniem zostali wyróżnieni Państwo: Bronisław i Krystyna Krupa oraz Zbigniew i Zofia Gniadek.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej wyróżnienia te wręcza się rodzicom, których trzech lub więcej synów odbyło służbę wojskową.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Medal "Za zasługi dla obronności kraju" – polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez ministra obrony narodowej. Został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja.

 

Relacja w tarnowska.tv

sk