kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zapraszamy na spotkanie z Romanem Czejarkiem

Zapraszamy na spotkanie z Romanem Czejarkiem

Dodano: 30.11.2016 09:00 Zapraszamy na spotkanie z Romanem Czejarkiem
Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na spotkanie z Romanem Czejarkiem - dziennikarzem Polskiego Radia, w piątek 2 grudnia 2016 r. o godz.17.00 w sali klubu Biblioteki.

Roman Czejarek - polski dziennikarz, prezenter, konferansjer, publicysta, autor humorystycznych opowiadań, z wykształcenia inżynier elektryk. Od wielu lat związany z Radiową Jedynką.

Pracę w mediach rozpoczął bezpośrednio po maturze w V L.O. w Szczecinie, najpierw w Akademickim Radiu Pomorze, później w Polskim Radiu Szczecin. .Od 1991 r. w Warszawie w Pierwszym Programie Polskiego Radia prowadził programy "Muzyka i Aktualności" oraz "Sygnały dnia". Od 1992 r. już jako szef "Lata z Radiem", prowadzi audycje i imprezy plenerowe. W latach 1994 -1997 był najmłodszym w historii członkiem  zarządu i wiceprezesem Polskiego Radia S.A. Współpracował również z TVP1 w programach "Kawa czy herbata" oraz "Nocne Rozmowy", a w TVP 2 m.in. w "Pytaniu na śniadanie". Po zakończeniu współpracy z telewizją publiczną przez dwa lata pracował w Grupie TVN.

Jest autorem wielu tekstów prasowych publikowanych m.in. w Rzeczpospolitej czy Gazecie Wyborczej oraz wielu książek najczęściej opowiadających o jego rodzinnym Szczecinie i okolicach i radiu np. „Kochane Lato z Radiem" czy „Sekrety Szczecina”. Był wielokrotnie odznaczany i nagradzany za reportaże, słuchowiska radiowe, akcje plenerowe czy fotografie. Miłośnik dalekich podróży, kolekcjoner starych pocztówek ze Szczecina i Pomorza Zachodniego oraz płyt analogowych.

W ostatnią sobotę października b.r. poprowadził program „Bochnia czyli jedyne takie miejsce” nadawany z Bochni, podczas którego zachęcał wszystkich słuchaczy Programu I Polskiego Radia do odwiedzenia i poznania naszego niezwykłego miasta i powiatu. W piątek 2 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 będzie gościł w bocheńskiej Bibliotece. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

 

sk