kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zakończyła się stabilizacja osuwiska w Sobolowie

Zakończyła się stabilizacja osuwiska w Sobolowie

Dodano: 02.07.2014 11:00 Zakończyła się stabilizacja osuwiska  w Sobolowie
4 miliony złotych wyniosło zabezpieczenie i stabilizacja osuwiska w Sobolowie. W obecności Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Romana Ciepieli, starosta Jacek Pająk wspólnie z wójtem Janem Kuligiem uroczyście otwarli inwestycję.

Starosta rozpoczynając uroczystość dziękował za środki finansowe, szybką i solidną realizację zadania oraz współpracę wszystkim którzy przyczynili się do zabezpieczenia i ustabilizowania tego osuwiska.

Przyjechałem na otwarcie tej inwestycji ponieważ lubię uczyć się od osób które potrafią współpracować, bo spojrzeć w ustawę co do kogo należy i porozdzielać zadania to żadna  sztuka, zazwyczaj te zadania kiepsko idą, natomiast jeśli jest ludzka energia i wytrwałość, to nawet jeśli w ustawie brakuje jakiegoś zapisu to w praktyce to się udaje – mówił Jerzy Miller Wojewoda Małopolski.

Osuwisko, które uaktywniło się podczas intensywnych opadów w 2010 roku , było trudne do zabezpieczenia, z uwagi na specyficzne ukształtowanie terenu poniżej łączących się dróg powiatowych z nie uregulowanymi ciekami wodnymi powodującymi pogorszenie stateczności zbocza. Dlatego znaczenie tej inwestycji podkreślał również wójt Jan Kulig składając na ręce starosty podziękowania dla rady, zarządu  oraz powiatowego zarządu dróg.

Odbudowa i zabezpieczenie dróg w rejonie osuwiska polegała na wykonaniu gwoździowania i palowania na długości ok. 170m. Uregulowana została również gospodarka wodna poprzez odbudowę rowów oraz ich zabezpieczenie elementami prefabrykowanymi. Wykonano także  nową nawierzchnię drogową. Umocniono i zmodernizowano plac parkingowy oraz odbudowano  zjazdy.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki otrzymanej dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, środkom pochodzącym z budżetu powiatu bocheńskiego oraz  wsparciu Gminy Łapanów.

 

sk