kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zakończenie Roku Szkolnego

Zakończenie Roku Szkolnego

Dodano: 23.06.2017 09:00 Zakończenie Roku Szkolnego
W piątkowe przedpołudnie 23 czerwca w szkołach na terenie całej Polski zakończył się rok szkolny 2016/2017. Podniosły charakter miały uroczystości w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego z udziałem przedstawicieli władz samorządu powiatowego.

1014 uczniów ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński zakończyło rok szkolny, z tej okazji Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn skierował do nich okolicznościowyt list:


Szanowni Państwo!

 

Seneka – mędrzec starożytności, mówił: „Jeśli nie wiesz, do jakiego portu płyniesz, to żaden wiatr nie jest tobie przychylny”. Śmiało zatem wyznaczajmy sobie cele i realizujmy swoje plany i marzenia.

 

Drodzy Uczniowie!

Dziś zakończenie roku szkolnego, dla Was to moment szczególny – czas podsumowania Waszych dokonań i bilansu wiedzy, którą zdobyliście. Już Seneka Młodszy mawiał „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”. Pamiętajcie, że wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest                       w stanie Was pozbawić. Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w murach tej Szkoły. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Waszych Wychowawców i Nauczycieli, a także Waszych starszych koleżanek i kolegów jesteście już  w pełni wdrożeni do dalszej pracy i nauki.

Życzę Wam wszystkim powodzenia, sukcesów, wiary we własne siły, jak również aby czas długo oczekiwanych wakacji dał Wam dużo radości, aby każdy z Was z nich bezpiecznie powrócił, tak by w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września w murach tej szkoły .

 

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły!

 

Dzięki Wam uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności i talenty, kroczyć po edukacyjnych ścieżkach swojego życia, wybierając właściwy kierunek. Cytując za Januszem Korczakiem „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Za Wasz wysiłek i poświęcenie w trudnej, nieraz skomplikowanej drodze wychowywania i nauczania młodego pokolenia, za życzliwość, przychylność i wsparcie bardzo Wam dziękuję.

Mam nadzieję, że okres wakacji zregeneruje Wasze siły i pozwoli dalej efektywnie i skutecznie realizować proces dydaktyczno- wychowawczy.

W tym miejscu dziękuje również całemu personelowi administracyjnemu i pomocniczemu za ich zaangażowanie w prace na rzecz Szkoły.

 

Drodzy Rodzice!

 

Jesteście najważniejszym ogniwem w procesie wychowania i nauczania młodego pokolenia. Jak mawiał Fiodor Dostojewski „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny”.

Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, wsparcie, opiekę  i za zaangażowanie w życie szkoły składam Wam gorące podziękowania.

Jeszcze raz życzę Wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 

sk