kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zakończenie obchodów dwusetlecia I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

Zakończenie obchodów dwusetlecia I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

Dodano: 29.01.2018 11:00 Zakończenie obchodów dwusetlecia I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
Na zakończenie obchodów jubileuszu, powstałego w 1817 roku I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, wystawiono Jasełka oparte na scenariuszu spektaklu przygotowanego przez bochnian i wystawionego w 1958 roku. Inspiracją do ich przygotowania stał się artykuł p. Tadeusza Hargesheimera opublikowany w „Wiadomościach Bocheńskich” przedstawiający okoliczności inscenizacji z czasów odwilży po 1956r.

Jasełka wystawione 16 stycznia 2018 roku zostały oparte na zmodyfikowanym przez nauczycielki I Liceum p. Marię Szymkowską i p. Jadwigę Kortę scenariuszu sprzed 60 lat. W spektaklu wystąpiło ponad 40 uczniów I Liceum oraz artyści zespołu „Siedlcanie”, którzy wzbogacili spektakl o elementy tańca góralskiego i krakowiaka. Publiczność stanowiła grupa ponad dwustu uczniów klas pierwszych szkoły, rodzice i liczne grono zaproszonych gości z władzami samorządowymi i oświatowymi.

Fot. Przemysław Konieczny