kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zagraniczne praktyki ZS nr3

Zagraniczne praktyki ZS nr3

Dodano: 25.06.2009 07:00 Zagraniczne praktyki ZS nr3

Staż odbył się w okresie od 7. 03. 2009 do 05. 04. 2009 w Plymouth w Wielkiej Brytanii, gdzie uczniowie pracowali w firmach budowlanych, wykonując podstawowe roboty budowlane, zapoznając się z organizacją i kulturą pracy w Wielkiej Brytanii. W czasie wolnym zwiedzali Plymouth, korzystali z bogatej bazy sportowej tego miasta. Jedną z atrakcji podczas pobytu była wycieczka do Londynu i zwiedzanie miasta.
Podczas podsumowania uczestnicy przedstawili sprawozdanie z przebiegu stażu, dzieląc z młodszymi kolegami ze szkoły wrażeniami z pobytu i jednocześnie informując  ich jak należy się do takiego wyjazdu przygotować, zwłaszcza jak ważna jest nauka języków obcych. Uczestnicy podkreślali, że ten wyjazd był dla nich bardzo istotny. Mają nadzieję, że będzie miał wpływ na ich rozwój zawodowy,  ponieważ udoskonalili znajomość języka angielskiego, umiejętności zawodowe, poznali nowych ludzi z różnych krajów, poznali sposób pracy w Wielkiej Brytanii i nie będą mieli obaw przez szukaniem jej w całej Europie. Uczniowie otrzymali zaświadczenia o odbyciu stażu. W najbliższym czasie otrzymają świadectwa- Europass Mobilność.

Drugim projektem realizowanym w tym roku szkolnym w Zespole Szkół Nr 2 był program Lepsze wykształcenie – lepsza praca,
w ramach Programu Operacyjnego  Kapitał Ludzki  - Działanie 9.2  - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Wnioskodawcą  projektu było Starostwo Powiatowe w Bochni, a miejscem realizacji Zespół Szkół Nr 2.
Uczestnicy projektu brali udział w  działaniach kół zainteresowań: Koła Wiedzy Budowlanej,  Koła dokumentacja budowy od A do Z, Szkolnego Koła Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Koła Języka Angielskiego Zawodowego i Koła Języka Niemieckiego Zawodowego.  Ponadto zorganizowano wycieczki tematycznie związane z działalnością kół, między innymi do Narodowego Banku Polskiego i na Giełdę Papierów Wartościowych do Warszawy, do Parku Miniatur w Inwałdzie.
Dzięki udziałowi w programie uczniowie mogli korzystać z najnowszych podręczników budowlanych i materiałów do nauki języka. Zorganizowano również szkolny konkurs wiedzy budowlanej, którego najlepsi uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody.Ogółem programem objętych było 105 beneficjentów, przeprowadzono około 230 godzin zajęć.