kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zagłosuj na Ekonomik w konkursie gastronomicznym

Zagłosuj na Ekonomik w konkursie gastronomicznym

Dodano: 26.03.2018 08:00 Zagłosuj na Ekonomik w konkursie gastronomicznym
Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni znalazł się wśród 20 wybranych szkół gastronomicznych z całej Polski, które podjęły Wyzwanie MAKRO Chefa! Szkołę reprezentuje drużyna w składzie: Karolina Kurek, Maciej Kurek, Krzysztof Kulig oraz nauczyciele Anna Małyszek i Aneta Porwisz.

Jury właśnie ocenia receptury przygotowane przez zespoły biorące udział w konkursie. Zwycięzców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca dokona Komisja Konkursowa w składzie: Magdalena Figurna, Sławomir Leszczyński, Joanna Purzycka, Paweł Serafin, Cezary Powała, Michał Grzywacz. Przy wyborze Zwycięzców Komisja bierze pod uwagę oryginalność i estetykę wykonania prac konkursowych.

Potrawa konkursowa to: Troć/Maślanka i Chrzan/Burak/Rukiew Wodna/Kasza/Miód

W naszym daniu postawiliśmy na rybę - troć wędrowną oraz lokalne produkty, dzięki którym potrawa staje się wyjątkowa. Filet z troci confit wraz z tymiankiem cytrynowym ,  czosnkiem stanowi wspaniałą podstawę naszego dania. W połączeniu z lodami o smaku maślanki i chrzanu, pian z rukwi wodnej, która jest wyśmienitym dodatkiem do ryb oraz słodko-kwaśnym żelem z buraka jest perfekcyjnie skomponowaną potrawą. Do dania postanowiliśmy dołożyć element chrupiący z kaszy gryczanej - chipsa oraz posmak miodu gryczanego i wina w postaci galaretki.

Produktami obowiązkowymi są produkty marki własnej MAKRO Chef: kasza gryczana biała, chrzan tarty oraz miód gryczany.

We współpracy z lokalnymi produktami takimi  jak białe, półwytrawne wino z Winnicy Nad Dworskim Potokiem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Łazach oraz wyrobami Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bochni (masło ekstra bocheńskie, śmietanka bocheńska 30%, maślanka naturalna bocheńska), również soli, z której słynie miasto Bochnia stworzyliśmy swoje danie do Wyzwania Marko Chefa!

A Wy również możecie głosować na najlepszy przepis do 28 marca 2018 r. Nagrodę publiczności otrzyma Zespół, którego praca uzbiera największą ilość polubień na fanpage’u programu Szef dla Młodych Talentów na Facebooku: facebook.com/szefdlamlodychtalentow.

Głosowanie odbywa się na Facebooku programu Szef dla Młodych Talentów: TUTAJ

Lajkujemy zdjęcie Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni.  Za wszystkie lajki  bardzo dziękujemy!!!


Poznaj drużynę Ekonomika


Maciej Kurek - uczeń klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Krzysztof Kulig - uczeń klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Karolina Kurek - uczennica klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Aneta Porwisz – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych – lider zespołu
Anna Małyszek - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

Krzysiek, Maciek, Karolina to dobrze zgrana drużyna. Cała trójka świetnie gotuje, w konkursach startuje i w kuchni nożem szefa się posługuje. Smacznie u nich no i zdrowo zawsze na talerzu kolorowo. Krzysiek, Maciek fajni goście, więc o pomoc zawsze proście. Chętnie służą dobrą radą, manierami i ogładą. Karolina mądra, miła z chłopakami też gotuje i się nie buntuje. Dla każdego coś dobrego trójka ugotuje i cała szkoła się delektuje. Bezpiecznie i wesoło, gdy pani Porwisz wszystko nadzoruje wkoło. Pani Małyszek też wszystkiego pilnuje i całym zespołem dobrze kieruje.  W naszej szkole nie ma nudy, bo nikt nie doświadcza głodówy. Staże w Grecji świetna sprawa, bo radości dużo sprawia. Nasz Dyrektor jest najlepszy wszystko nam organizuje i swą władzę super sprawuje. Taka szkoła to majątek, po gimnazjum dobry początek. Dla mnie gastronomia a dla Ciebie hotel a to tylko startu początek. Jeśli dobrze kalkulujesz to na ekonomistę się kwalifikujesz. Dziewczyny z Ekonomika w MOSiRze (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) świetnie w kosza trenują a chłopaki pierwsze miejsca w zawodach sportowych zajmują. Szkoła sportowa każdy to powie, chociaż takiego profilu w szkole nie mamy, dużo się ruszamy. Wyzwania każdy z nas lubi i nasza szkoła tym właśnie się chlubi. Tytuł Brązowej szkoły w 2018 roku nam przysługuje. Ksiądz profesor Józef Tischner szkole patronuje. Szkoła w Bochni w tym roku osiemdziesięciolecie  świętuje i każdy to godnie celebruje.

 

sk