kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Zabytki zdobyte po raz czwarty

Zabytki zdobyte po raz czwarty

Dodano: 30.09.2011 15:00 Zabytki zdobyte po raz czwarty
Klasztor Karmelitów Bosych, Kościółek w Chronowie, Muzeum im. Stanisława Fischera to tylko niektóre atrakcje, które można było za darmo zwiedzić w miniony weekend. Zabytki powiatu zwiedziło ponad dwa tysiące osób.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się Klasztor Karmelitów Bosych w Nowym Wiśniczu oraz Osada VI Oraczy położona w sąsiedztwie szybu Campi, gdzie odbyły się finałowe koncerty.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także Muzeum Motyli Arthopoda przez dwa dni motyle oglądało czterysta osób. Kuszące ciekawą ekspozycją przygotowaną specjalnie na weekend z zabytkami bocheńskie muzeum odwiedziło ponad dwieście osób. Na zakończenie weekendu Jacek Pająk starosta bocheński wręczył nagrody najaktywniejszym turystką, którymi zostały siostry: Julia i Wiktora Gut.

W niedzielne popołudnie na terenie szybu Campi odbyły się koncerty. Wystąpiła Szkoła Rocka, Cheepsy oraz Latające Talerze. Niestety po mimo pięknej pogody na placu „pod kominem” zgromadziło się zaledwie kilkadziesiąt osób.

Starostwo Powiatowe w Bochni dziękuję pracownikom i dyrekcji Kopalni Soli w Bochni oraz wszystkim osobą i instytucją, które zaangażowały się w Weekend z zabytkami.

Zabytki bocheńszczyzny zdobyte! Najmłodsi najlepsi ze wszystkich turystów – materiał TV