kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 05.03.2019 14:00 Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Konkursy: plastyczny i wiedzy, turniej gier planszowych, gra miejska, okolicznościowy wykład, Bieg Tropem Wilczym – to tylko niektóre z form upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku na terenie Bochni. W większość tych przedsięwzięć aktywnie włączyło się Starostwo Powiatowe.

Starosta bocheński Adam Korta uczestniczył we wręczaniu nagród zwycięzcom w czasie uroczystej akademii, która miała miejsce 1 marca w PSP nr 2 w Bochni. W historycznym konkursie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych już któryś z raz rzędu bezkonkurencyjny okazał się uczeń I LO, Dominik Zwierniak przed Gabrielą Szydłowską z II LO i swoją młodszą siostrą Agnieszką, także uczennicą I LO.

IV edycję gry terenowej „Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni”, rozegranej w czwartek 28 lutego  wygrali uczniowie ZS nr 2 przed ZS nr 3 i ZS nr 1. Następnie uczestnicy Akademii przeszli do Bazyliki św. Mikołaja, gdzie została odprawiona uroczysta msza św. a po nie nastąpiło przejście pod pomnik gen. Okulickiego. Ceremonię zakończyło składanie kwiatów. 

Natomiast w niedzielę 3 marca w Parku Rodzinnym Uzbornia miała miejsca kolejna edycja, cieszącego się coraz większą popularnością, Biegu Tropem Wilczym. Uczestniczyło w nim ok. 110 biegaczy, z czego ponad 30 było uczniami szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Najpierw miał miejsce Bieg Honorowy na dystansie 1963 metry, w którym uczestniczyli wszyscy biegacze, a bezpośrednio po nim na trasę Biegu Głównego wybiegło ok. 30 biegaczy, by trzykrotnie okrążyć park i 3 razy wdrapywać się na jego strome podejścia.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się uczennica I LO, Nikola Multan, która dystans 4 km z przewyższeniami sięgającymi 40 metrów, pokonała w 19 minut i 20 sekund, przed Moniką Rogóż i swoją szkolną koleżanką Julią Gniewek. W kategorii mężczyzn wygrał Adam Rębilas (czas 14 min. 30 sek.) przed Jakubem Pasiutem (uczeń ZS nr 2) i Michałem Bienkiem z I LO. Zwycięzcom puchary wręczali starosta bocheński Adam Korta i burmistrz miasta Stefan Kolawiński.

kh