kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XXVIII Sesja Rady Powiatu

XXVIII Sesja Rady Powiatu

Dodano: 30.12.2008 11:00 XXVIII Sesja Rady Powiatu

Uroczysty charakter miała XXVIII Sesja Rady Powiatu w Bochni. Rozpoczęła się od wręczenia przez Starostę Bocheńskiego oraz Zastępcę Komendanta WKU Krzysztofa Cabałę odznaczeń złotych i srebrnych za zasługi w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności kraju. Złoty medal za zasługi dla obronności kraju otrzymał Józef Florek i Grażyna i Jan Kucharscy, natomiast srebrny medal Władysława i Tadeusz Sionko.
Następnie starosta wręczył na ręce dyrekcji I LO w Bochni oraz gimnazjum w Brzeźnicy multimedialne rzutniki będące główną nagrodą w konkursie "Dekada Powiatu Bocheńskiego", który zakończył się w połowie listopada.
Następnie radni przechodząc do realizacji porządku obrad podjęli m.in. uchwałę dotyczącą wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczącego stwierdzenia nieważności uchwały odwołującej Przewodniczącego Rady Powiatu Joanny Solak. W dalszej części sesji uchwalony został budżet Powiatu Bocheńskiego na nadchodzący 2009 rok. dochód budżetu powiatu uchwalono na kwotę 65.020.000 zł natomiast wydatki budżetu na rok 2009 to 64.330.000 zł. Uchwalony budżet zabezpiecza zarówno podejmowanie dalszych działań inwestycyjnych na  kolejne lata jak i  potrzeby w kwestiach dotyczących oświaty, opieki społecznej czy też ochrony zdrowia - podsumowuje starosta bocheński Jacek Pająk. Ponadto radni zatwierdzili także m.in. program współpracy Powiatu Bocheńskiego z organizacjami pozarządowymi. Sesja zakończyła się noworocznymi życzeniami.