kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XXVIII Sesja Rady Powiatu

XXVIII Sesja Rady Powiatu

Dodano: 14.09.2017 12:00 XXVIII Sesja Rady Powiatu
Wczoraj odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie Sesja Rady Powiatu w Bochni, podczas której podjęto kluczowe decyzje dla rozwoju Powiatu Bocheńskiego.

Powiatowi Rajcy podjęli m.in. uchwały w sprawie  przystąpienia wraz z Gminą Bochnia do rozbudowy drogi powiatowej w  Siedlcu, Gierczycach i  Nieszkowicach Małych jak również przystąpienia wraz z Gminą Łapanów, Gminą Żegocina oraz Gminą Trzciana do rozbudowy drogi powiatowej w Łąkcie Górnej, Łąkcie Dolnej, Kierlikówce, Tarnawie wraz z rozbudową skrzyżowania w Grabiu i Lubomierzu i  zabezpieczenia w budżecie Powiatu Bocheńskiego na 2018 r. środków na realizację tego zadania.

W związku z wydarzeniami jakie wydarzyły się w północnej część Polski, postanowiono przekazać dla jednego z najbardziej poszkodowanych w wyniku nawałnic powiatów 50 tys. zł

Ponadto podjęto uchwałę umożliwiającą uruchomienie w Starostwie Powiatowym w Bochni możliwości płatności telefonem komórkowym.

Radni podjęli również uchwałę intencyjną dotyczącą zakupu działki na której znajduje się budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach oraz zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych do realizacji  w Powiecie Bocheńskim w roku 2017.

Podjęto również decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Województwu Małopolskiemu z przeznaczeniem na współfinansowanie w zakresie przygotowania koncepcji przebudowy mostu na rzece Wiśle w Nowym Brzesku wraz z pozyskaniem Decyzji Uwarunkowań Środowiskowych.