kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XX-lecie współpracy BKS i MŠK Kežmarok

XX-lecie współpracy BKS i MŠK Kežmarok

Dodano: 03.07.2012 13:15 XX-lecie współpracy BKS i MŠK Kežmarok
Grupa piłkarzy Bocheńskiego Klubu Sportowego gościła w miniony weekend w Kiežmarku. Na zaproszenie władz miejskich i klubu sportowego MŠK Kežmarok w spotkaniu uczestniczył Jacek Pająk starosta bocheński, Tomasz Przybyło wiceburmistrz Miasta Bochnia, Zarząd BKS na czele z prezesem Marcinem Krokoszem, działacze BKS: Kazimierz Barnaś, Roman Kukla, Wiesław Biernat oraz inni sympatycy Klubu.

Okazją do wspólnego spotkania było XX-lecie współpracy pomiędzy oboma klubami. Obie organizacje mają kilka zbieżnych celów, a  współpraca między nimi koncentruje się na wielu płaszczyznach.

Podczas pobytu w Kiežmarku odbyły się mecze piłki nożnej. Rozgrywki seniorów BKS z seniorami MŠK Kežmarok zakończyły się remisem (3:3). Z kolei w kategorii oldboy: BKS wygrał z MŠK Kežmarok 7:3. Do pierwszej połowy MSK Keżmarok prowadził 3:1. Zdobywcami bramek dla Bochniaków byli: Marcin Imiołek (3 bramki), Mirosław Bienias (3 bramki) i Daniel Goryczko (1 bramka).

- Chciałbym podziękować organizatorom za sprawny przebieg spotkania. Obu klubom, trenerom i zawodnikom składam  życzenia dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w dążeniu do celu. Z satysfakcją obserwuję rozwój obu klubów, gdyż jest to dowód na to, że współpraca przynosi znaczne korzyści obu stronom – powiedział Jacek Pająk starosta bocheński.

Gratulacje i podziękowania dla obu klubów za wieloletnią i owocną współpracę na rzecz krzewienia kultury fizycznej złożył Igor Šajtlava burmistrz Miasta Kieżmarku (Primátor mesta Kežmarok). Jednocześnie podkreślił duże znaczenie sportu na rzecz promocji aktywnego trybu życia.

Przypomnijmy, że Bocheński Klub Sportowy w ubiegłym roku borykał się z problemami. W sierpniu 2011 r. Sąd Rejonowy w Bochni ustanowił kuratorem dla stowarzyszenia kandydaturę wskazaną przez starostę bocheńskiego. Kuratorem został Jarosław Marzec, który obniżył zadłużenie klubu o ok. 200 tys. zł, dokonując zaległych spłat i umorzeń. Wskazana przez starostę i zatwierdzona przez Sąd Rejonowy w Bochni kandydatura Pana Jarosława Marca była wynikiem wielu spotkań i rozmów ze wszystkim zainteresowanymi poprawą sytuacji w Klubie.

Na zwołanym w lutym 2012 r. walnym zebraniu członków stowarzyszenia wybrano nowy zarząd klubu. Jednogłośnie członkami zarządu zostali: Marcin Krokosz, Marcin Imiołek oraz Marek Pączek. Prezesem Bocheńskiego Klubu Sportowego został Marcin Krokosz.