kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XXII Memoriałowy Bieg Majora Bacy

XXII Memoriałowy Bieg Majora Bacy

Dodano: 28.07.2015 09:00 XXII Memoriałowy Bieg Majora Bacy
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich amatorów biegania w niedzielę 2 sierpnia 2015r. na XXII Memoriałowy Bieg Majora Bacy, Bochnia - Chodenice.

W dniu startu można zapisać się na bieg w biurze zawodów, które otwarte będzie w godz. 13.30 - 15.30. Ze względów logistycznych zachęcamy jednak do zapisywania się drogą elektroniczną.Memoriałowy Bieg Majora Bacy jest cykliczną imprezą sportową, w której co roku bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski oraz krajów ościennych, m.in. Słowacji, Czech i Ukrainy. Bieg organizowany jest ku czci majora Bacy (Jana Kaczmarczyka), który zginął w tragiczny sposób 5 sierpnia 1944 roku z rąk hitlerowców.


BIEG GŁÓWNY

Bieg główny przeznaczony jest dla wszystkich amatorów tego sportu. Zawodnicy mają do pokonania trasę o długości 10 km (asfalt). Start o godz.16.00. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody pieniężne przewidziane regulaminem. Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale.

Dla uczestników biegu z powiatu bocheńskiego dodatkowe nagrody przeznaczy Nowa Bochnia Centrum Konferencyjno - Hotelowe & SPA.Będą nimi:

- jednorazowe wejściówki na część ogólną SPA, dla każdego biegacza z grupy bocheńskiej
- voucher o wartości 150zł
- do wykorzystania w SPA: dla pierwszej kobiety na mecie
- do wykorzystania w restauracji/pubie: dla pierwszego mężczyzny na mecie.

TRASA

W związku z przeprowadzaną modernizacją dróg oraz linii kolejowej trasa tegorocznej edycji biegu, podobnie jak w dwóch poprzednich, znacząco różni się od trasy z dawnych lat. Będą to dwie pętle ulicami: Chodenicką, Karosek i Solidarności.

BIEG DZIECI I MŁODZIEŻY

Oprócz biegu głównego w trakcie memoriału odbywa się bieg dla dzieci i młodzieży w kategorii do lat 12 i od 12 do 16.
Dzieci mają do pokonania dystans około 1 km. Ta grupa wystartuje o 15.00.
Wymagana zgoda rodziców/opiekuna (druk do pobrania  www.mosir.bochnia.pl ).
Druk ten  będzie również dostępny w dniu zawodów w miejscu zapisów.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obydwu wymienionych wyżej kategoriach dla dzieci i młodzieży otrzymają nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

PIKNIK NAD RABĄ

Biegom towarzyszy Piknik nad Rabą, który odbędzie się na placu przy Remizie OSP w Chodenicach. W jego programie będzie wiele atrakcji dla całych rodzin, które przybędą kibicować biegaczom.

XXII Memoriałowy Bieg Majora Bacy i Piknik nad Rabą są realizowane przy wsparciu finansowym: Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia oraz sponsorów.

Szczegółowe informacje oraz formularze znajdują sie na stronie: www.mosir.bochnia.pl

info.pras/kkh