kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XX Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach

XX Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach

Dodano: 17.06.2016 07:00  XX Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach
W sobotę 11 czerwca br. odbyła się XX Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach, w której udział wzięli m. in. podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek.

Organizatorami spotkania byli: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Stróżach oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Do celów tegorocznej spartakiady wpisane zostały: - integracja uczestników ze środowiskiem przez uczestnictwo w konkurencjach sportowych; - zapewnienie młodzieży niepełnosprawnej możliwości spotkania się oraz uczestnictwa i przeżywania radości we współzawodnictwie sportowym oraz zabawie integracyjnej; - propagowanie formy rehabilitacji poprzez sport oraz spotkanie integracyjne. Dla przybyłych zawodników organizatorzy przygotowali konkurencje indywidulane i drużynowe. Do konkurencji indywidulanych należały: grzybolanie, kapkowanie piłką nożną, rzut piłką do rugby, rzut do kosza, zaś do konkurencji drużynowych: przeciąganie liny, tor z przeszkodami i zawody Strong Man. W spartakiadzie udział wzięli uczestnicy WTZ i innych organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu małopolski.
Sukcesy naszych podopiecznych: w konkurencjach indywidulanych:
I miejsce w rzucie piłką rugby wywalczył Jakub Wilk
II miejsce w rzucie piłką rugby wywalczył Krystian Janik
III miejsce w grzybolaniu wywalczyła Angelika Gajda .
W konkurencjach drużynowych :
I miejsce w konkurencji przeciąganie liny wywalczyli nasi zawodnicy w składzie: Sebastian Łach, Marek Cetnarski, Paweł Cetnarski, Krzysztof Filipek, Robert Zwierniak, Marcin Potocki rezerwa: Jakub Wilk, Łukasz Pośliński
I miejsce w konkurencji Strong Man wywalczyli : Sebastian Łach, Łukasz Pośliński, Jakub Wilk, Krystian Janik
IV miejsce w konkurencji tor przeszkód wywalczyli: Krzysztof Filipek, Jarosław Imiołek, Jakub Wilk, Krzysztof Krakowski, Krystian Janik.
Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zawodów mogli uczestniczyć w koncercie patriotycznym Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Serdeczne podziękowanie składamy Organizatorom imprezy za zaproszenie do udziału w tak wielkiej imprezie dla osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za ufundowane nagrody oraz miłą, rodzinną i prawdziwie sportową atmosferę podczas zawodów. Wszystkim zespołom gratulujemy sportowej postawy oraz licznych zwycięstw.

kkh