kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XX Rajd Szlakiem Papieskim

XX Rajd Szlakiem Papieskim

Dodano: 27.05.2019 11:00 XX Rajd Szlakiem Papieskim
Dla uczczenia pamięci św. Jana Pawła II już po raz dwudziesty wyruszono na drogi i ścieżki łączące Łapanów z Niegowicią. Hasło tegorocznego rajdu Szlakiem Papieskim brzmiało: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”, dominującymi kolorami były biały i czerwony.

 

Po krótkiej modlitwie w kościele w Łapanowie, kilkaset osób wyruszyło na trasę, by po przejściu 12 km zameldować się na placu przykościelnym w Niegowici. Tam czekał na nich ciepły posiłek. Zebrani obejrzeli krótki program artystyczny, po czym młodzież szkolna wzięła udział w konkursie sprawdzającym wiedzę o Świętym Papieżu oraz o historii rajdu papieskiego. Podczas uroczystego zakończenia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego pt. „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wszystkim laureatom wręczono nagrody.

 

Najbardziej wyczekiwanym momentem było losowanie pięciu rowerów, które ufundowali: starosta bocheński, starosta wielicki, wójt gminy łapanów, wójt gminy gdów,  oraz Proboszcz Parafii Łapanów.

Patronat honorowy nad XX Rajdem Szlakiem Papieskim objął Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski, a także ww. starostowie i wójtowie.

kh