kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XX Charytatywna Aukcja Prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej

XX Charytatywna Aukcja Prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej

Dodano: 22.03.2016 10:00 XX Charytatywna Aukcja Prac  podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej
We wtorek 22 marca w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni odbędzie XX Charytatywna Aukcja Prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Wylicytować będzie można m.in. prace podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę i premier Beatę Szydło.

Podczas zeszłorocznej aukcji z licytacji i wolnej sprzedaży uzyskano ponad 26 tys. złotych.

W tym dniu na sprzedaż wystawionych zostanie ponad 1000 prac rękodzieła artystycznego m.in. z ceramiki (tj. doniczki, ozdoby ogrodowe, wazony), metaloplastyki (tj. świeczniki, zestawy kominkowe, kwietniki), obrazy malowane akwarelami, tuszem, pastelami, obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, półkrzyżykowym, maszynowym, a także stroiki świąteczne, szydełkowe serwety, bieżniki i wiele prac użytkowych.

Podczas tegorocznej aukcji na licytację zostaną wystawione m.in. prace opatrzone dedykacjami od:

prezydenta RP Andrzeja Dudy,

premier Beaty Szydło,

kardynała Stanisława Dziwisza,

biskupa Leszka Leszkiewicza - byłego proboszcza parafii Św. Mikołaja w Bochni,

Beaty Tyszkiewicz - aktorki telewizyjnej i filmowej, jurorki telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”,

Jacka Kawalca - aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego, znanego z serialu „Ranczo”,

Danuty Szaflarskiej - aktorki, która zagrała m.in. w „Lalce”, „Zemście”, „Ile waży koń trojański?”. W lutym br. ukończyła 101 lat.

Prace wykonane przez osoby niepełnosprawne będzie można nabywać również w czasie wolnej sprzedaży, która trwać będzie już w poniedziałek w godzinach popołudniowych od ok. godz. 14:00 do godziny 16:00 oraz w dniu aukcji do godziny 16:00.

Licytacja wybranych prac rozpocznie się tradycyjnie o godz. 12:00 i poprowadzą ją dyrektor II LO Ewa Rachfalik oraz radny powiatu bocheńskiego Stanisław Bukowiec. Prace, które nie będą wystawione na licytacje można nabywać już wcześniej w czasie wolnej sprzedaży.

Wszystkie środki jakie uda się zebrać podczas aukcji przeznaczone zostaną na cele związane z rehabilitacją podopiecznych Warsztatu. - Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia sali aukcyjnej, gdyż jest to wspaniała okazja by obejrzeć i nabyć piękne, starannie wykonane prace w bardzo atrakcyjnych cenach, a tym samym wesprzeć działalność artystyczną, a tym samym rewalidację osób niepełnosprawnych - zachęca Katarzyna Fijał z WTZ Proszówki.

 

inf.pras/sk