kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XVII Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu

XVII Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu

Dodano: 20.08.2015 09:00 XVII Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu
Biesiada Agroturystyczna jest cykliczną imprezą organizowaną w Siedlcu . W tym roku odbędzie się już po raz siedemnasty. Każdorazowo gromadzi zarówno licznych wystawców, jak i publiczność pragnącą podziwiać ich dzieła. Jest wydarzeniem, w którym chętnie biorą udział reprezentacje gmin powiatu bocheńskiego, Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, gospodarstwa agroturystyczne, rzemieślnicy i twórcy ludowi.

W programie imprezy zaplanowano:
– prezentację stoisk kulturalnych
– promocję ofert gospodarstw agroturystycznych
– „Posmakuj polskiej wsi” – degustacja potraw regionalnych
– blok artystyczny w ramach którego zaprezentują się laureaci „Gminnych Talentów” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie”

Główną atrakcją tegorocznej Biesiady będzie konkurs na„Najsmaczniejsze potrawy z marchewki lub pietruszki”. Warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest przygotowanie dwóch potraw z wymienionych wcześniej warzyw przeznaczonych do degustacji.

Na zakończenie zaplanowana jest zabawa taneczna, do której przygrywał będzie SOUL GROUP.

Interesujące eksponaty, smaczne potrawy, barwne stragany w połączeniu z muzyką i tańcem dają niezapomniane wrażenia. Zgromadzona publiczność za sprawą wystawców przeniesiona zostaje w realia dawnej wsi polskiej. Przygotowane w ramach Biesiady Agroturystycznej stoiska promocyjne stanowią prawdziwą ucztę dla oka, ucha i podniebienia.

 

 

sk