kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XV Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni

XV Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni

Dodano: 25.06.2012 09:30 XV Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni
Zwycięzcami XV Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni w rozgrywkach drużynowych zostali Łotysze. W turnieju, który odbył się 23-24 czerwca, udział wzięło 47 klubów z 10 państw europejskich. Projekt XV Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni był realizowany przy wsparciu finansowym: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Gminy Miasta Bochnia i licznych sponsorów.

Na jubileuszowym, a więc wyjątkowym w swoim wymiarze turnieju, który jest już cykliczną imprezą dobrze znaną w środowisku młodych judoków w Europie, pojawili się zawodnicy z Węgier, Słowenii, Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy i oczywiście całej Polski.

W ciągu dwóch dni w podziemiach Uzdrowiska Kopalni Soli, 248 metrów pod ziemią na czterech matach walczyło 589 zawodników. To rekordowa ilość judoków, startujących w tym turnieju. Wśród walczących były 23 reprezentacje zagraniczne, 24 polskie. W sumie 47 klubów. Należy dodać, że organizatorzy nie przyjęli do startu wszystkich chętnych zawodników z powodu ograniczeń technicznych Kopalni Soli.

Oprócz walk dużą atrakcją dla uczestników turnieju była możliwość zwiedzania podziemi Uzdrowiska Kopalni Soli Bochnia oraz spływ łodziami w komorze wypełnionej solanką.

W tym roku bardzo dobrze zaprezentowali się bochnianie w zawodach indywidualnych. Zdobyli jedno złoto, trzy srebra i cztery brązy.

Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni jest jedną z największych imprez sportowych organizowanych już od 15 lat. Tym razem dwudniowe zawody (23-24 czerwca) wzbudziły ogromne zainteresowanie w środowisku młodych judoków. Ze względu na jubileusz po raz pierwszy w historii turnieju kibice mieli okazję oglądać relację na żywo dzięki stronie www.imprezylive.pl. W sumie wchodzono na transmisję 8773 razy (ilość kliknięć). Walki tą drogą oglądało 1411 osób (937 z Polski, 171 z Niemiec, 73 z Czech, 68 z Ukrainy, 64 z Węgier, 33 z Chorwacji, 14 ze Słowacji, 5 ze Szwajcarii, 4 z Estonii). Retransmisja zawodów będzie dostępna już za kilka dni. Wkrótce też relacja filmowa z turnieju na portalu www.sportomaks.pl