kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XL Olimpiada Geograficzna – zawody okręgowe

XL Olimpiada Geograficzna – zawody okręgowe

Dodano: 11.02.2014 10:00 XL Olimpiada Geograficzna – zawody okręgowe
W dniach 8-9 lutego 2014 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni odbyły się zawody okręgowe XL Olimpiady Geograficznej. Honorowy patronat nad olimpiadą objął Starosta Bocheński Jacek Pająk.

 

W zmaganiach wzięło udział 102 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw: małopolskiego i podkarpackiego. Uczestnicy reprezentowali szkoły m.in. z Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Krosna, Jasła, Dębicy, Nowego Sącza, Stalowej Woli, Tarnobrzegu. Powiat Bocheński reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 i I LO.

Zawody przebiegały dwuetapowo. W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali trzy arkusze, każde podejście trwało 45 minut. W tym czasie nauczyciele zwiedzali muzeum motyli „Arthropoda”, a po południu uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali wykładu w muzeum im. Stanisława Fischera o historii miasta wygłoszonego przez dyrektora Jana Flaszę. Uczestnicy olimpiady mieli również możliwość uczestniczyć we mszy św. połączonej ze zwiedzaniem Bazyliki św. Mikołaja.

W drugim dniu odbyły się zawody ustne dla 30 finalistów, wśród nich znalazł się uczeń I LO – Jakub Florek, który po podsumowaniu punktacji z części pisemnej i ustnej zajął drugie miejsce. Po weryfikacji wyników przez Komitet Główny  do 15 marca 2014 zostaną podane oficjalne wyniki zawodów II stopnia oraz lista uczniów dopuszczonych do zawodów centralnych, które odbędą się w dniach 24-27 kwietnia 2014 w Puławach.

Nagrody dla 30 finalistów zawodów okręgowych XL Olimpiady Geograficznej wręczali Starosta Bocheński Jacek Pająk i Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński.

 

sk