kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XIV Rajd Papieski Łapanów – Niegowić - ,,Wiara żywa uczynkami”!

XIV Rajd Papieski Łapanów – Niegowić - ,,Wiara żywa uczynkami”!

Dodano: 23.05.2013 10:00 XIV Rajd Papieski Łapanów – Niegowić - ,,Wiara żywa uczynkami”!
Tegoroczny Rajd już przeszedł do historii wspólnego wędrowania po papieskich ścieżkach. Najmłodszy z uczestników- Tomuś z Niegowici- liczył sobie 11 miesięcy, najstarszy- pan Wojciech z Kobylca, biorący udział we wszystkich Rajdach- skończył 88 lat.

 

 

Wędrowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej ,,Otwarte Serca”, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, szkoły średniej, grupy rodzinne i indywidualni uczestnicy. Wśród piechurów wyróżniała się rozśpiewana grupa młodzieży węgierskiej, która przebywa na terenie Gminy Łapanów w ramach wymiany młodzieżowej. Na mecie czekał ciepły posiłek, zaraz potem  nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu fotograficzno-plastycznego, związanego z hasłem tegorocznego Rajdu. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.
Na przykościelnym placu  lednickie tańce rozkołysały zebranych pielgrzymów.  W radosny nastrój wprowadziła wszystkich piosenka ,,Ojciec”. Zaraz po tym nastąpiło losowanie rowerów, z których dwa  powędrowały do Królówki oraz do Klaudii z Wiatowic, Tomka  z Cichawki i Marioli z Łapanowa. Jak co roku pielgrzymom towarzyszyła modlitewna zaduma, w świątyniach, przy kapliczkach przydrożnych  modlono się o kanonizację Jana Pawła II  i wspólnie rozważano, jakie prawdy kryje w sobie hasło Rajdu. Każda z wędrujących grup nosiła nazwę, którą był tytuł jednego z dzieł papieża Polaka. W ten sposób organizatorzy Rajdu chcieli przybliżyć wszystkim bogatą spuściznę duchową Jana Pawła II.
Na zakończenie rajdu Pani Maria Plewa Dyrektor Zespołu Szkół w Łapanowie, Pani Małgorzata Dymek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niegowici  i Pan Leszek Rajtarski Dyrektor Gimnazjum w Niegowici podziękowali wszystkim za wspólne wędrowania i zaprosili na następny XV –jubileuszowy- Pieszy Rajd Szlakiem Papieskim.