kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » XI Konkurs plastyczno- -edukacyjnym „Skarby Małopolski”

XI Konkurs plastyczno- -edukacyjnym „Skarby Małopolski”

Dodano: 25.10.2013 10:00 XI Konkurs plastyczno- -edukacyjnym „Skarby Małopolski”
Małopolski Instytut Kultury zaprasza do udziału w jedenastej edycji konkursu "Skarby Małopolski". Konkurs odbywa się w ramach XVI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Konkurs jest adresowany dla uczniów gimnazjów i liceów oraz nauczycieli gimnazjów i liceów, animatorów kultury oraz pracowników domów kultury.

Tematem tegorocznej edycji jest I wojna światowa. Konkurs obejmuje dwie kategorie. Nauczyciele/animatorzy kultury są zaproszeni do realizacji projektu edukacyjnego, który w kontekście bliskiego dziedzictwa kulturowego realizuje elementy podstawy programowej, rozwija kompetencje, jest interdyscyplinarny. Uczniowie są zaproszeni do zaprezentowania własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo i nawiązujących do tematu „Wielka wojna, codzienne życie”.

Dla nauczycieli/animatorów kultury, którzy wezmą udział w konkursie, przygotowano ciekawe propozycje warsztatowe. Będą szukane odpowiedzi na pytania: Jakie znaczenie mają dzisiaj miejsca związane z I wojną światową? Jakie przemiany cywilizacyjne wiążą się z I wojną światową? Czy historię piszą tylko zwycięzcy? W jaki sposób osobiste opowieści i przeżycia mają wpływ na kształt dziejów?

Celem konkursu dla nauczycieli jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem lokalnym, zainspirowanie uczniów do stworzenia prac plastycznych, zwrócenie uwagi na dziedzictwo bliskie, propagowanie edukacji interdyscyplinarnej i opartej na doświadczeniu, wsparcie poszukiwań tożsamościowych uczniów i nauczycieli. Celem konkursu dla młodzieży jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem i wyrażenie doświadczeń w formie plastycznej - stworzenie własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo.

Do konkursu zapraszamy tandemy nauczycieli. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 20 listopada 2013 (drogą elektroniczną na adres: dziganska[at]mik.krakow.pl lub pocztą). Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu, zostaną zaproszeni w grudniu 2013 na warsztaty.

Informacje o konkursie są także zamieszczone na stronie Małopolskiego Instytutu Kultury: http://mik.krakow.pl/2013/10/22/wielka-wojna-codzienne-zycie-xi-konkurs-plastyczno-edukacyjny-skarby-malopolski/