kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » X Rajd Szlakiem Papieskim

X Rajd Szlakiem Papieskim

Dodano: 20.05.2009 10:00 fot.J.Paruch

Jubileuszowy X  Rajd Szlakiem papieskim zgromadził na starcie, przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie  ponad 1600 uczestników z różnych stron małopolski, była również grupa uczestników z Budzowa z powiatu suskiego, a nawet z Podkarpacia.

Na mecie w Niegowici na piechurów czekało 9 rowerów ufundowanych przez  Wicemarszałka Województwa Romana Ciepielę, Starostę Bocheńskiego, Starostę i Wicestarostę Wielickiego, wójtów gminy Gdów i Łapanów, księży proboszczów parafii w Łapanowie i w Niegowici oraz dwa rowery od właścicieli Kawiarni Alf.

Pomysł organizowania na Szlaku Papieskim corocznych rajdów przerósł nasze oczekiwania. Jak podkreślają uczestnicy rajdu impreza ta jednym dostarcza przeżyć duchowych na modlitwie inni natomiast mogą liczyć na atrakcyjne nagrody
i wrócić po rajdzie na rowerze, jeszcze inni mogą posmakować kiełbasek z rożna i nacieszyć się wspaniałymi widokami doliny Stradomki i Raby.
Mimo zapowiadanego deszczu i w tą sobotę była piękna pogoda, aż do zakończenia rajdu. Zaznaczyć warto że przez 10 lat nigdy w dzień rajdu nie padał deszcz. W rajdzie po raz ósmy uczestniczył najstarszy piechur pan Wojciech Zdebski z Kobylca.

Z okazji X Rajdu Papieskiego zorganizowany został po raz piąty międzyszkolny konkurs literacki pod hasłem „Ojczyzna – kiedy myślę...”. Uczestnicy pisali wiersz lub esej związany z tematyką patriotyczną, bliską Ojcu Świętemu. Jury konkursowe rozpatrywało prace w trzech kategoriach wiekowych:klasy I-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne.
Wpłynęło 286 prac, nagrodzono 47.

Nagrodzeni uczniowie (I miejsca) Aleksandra Styczeń – szkoła podstawowa Łapanów, Alicja Bieńskowska – szkoła podstawowa Joniny, Wioletta Pilch – szkoła podstawowa Łazany, Sylwia Czekaj i Maja Stefanowska - Publiczne Gimnazjum Sióstr Prezentek Rzeszów, Urszula Obuch – Publiczne Gimnazjum Konieczkowa, woj. podkarpackie, Małgorzata Barnaś – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie.Wpłynęły prace z odległych miejscowości m. in. z Janowa Podlaskiego, Rzeszowa, Konieczkowej.

Wyniki konkursu literackiego przygotowanego przez nauczycieli języka polskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie ogłoszono przed wyruszeniem na trasę, wręczono także nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.