kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » X Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

X Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodano: 10.06.2017 09:00 X Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach już po raz drugi zorganizowano X Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, w którym wzięło udział 54 uczniów z całej Polski, m.in. z: Krosna Odrzańskiego, Opola, Kamienia Pomorskiego, Polic, Warszawy, Kalisza, Wrocławia, Szydłowca i Twardogóry. Finał był rozgrywany w kategorii szkół podstawowych – 8 drużyn i gimnazjalnych – 10 grup.

Uczestnicy wzięli udział w zajęciach na strzelnicy „Puszczy” Dziewin oraz zmierzyli się z testami z zakresu przepisów ruchu drogowego.

W kolejnym dniu zmagań uczniowie rywalizowali na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach oraz na torze przeszkód. Atrakcją dnia dla każdej drużyny były przejazdy sportowym Mercedesem boku kierowcy rajdowego.

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody, złote medale, grawertony, a najlepszej piątce w obu kategoriach – okazałe puchary.

Klasyfikacja wśród szkół podstawowych przedstawiała się następująco:

I miejsce - SP w SOSW im. J. Korczaka we Wschowie
II miejsce - SP nr 87 w SOSW nr 10 we Wrocławiu
III miejsce - SP w SOSW w Bochni
IV miejsce – SP Specjalna nr 4 w ZSS w Krośnie Odrzańskim
V miejsce - SP w ZSS w Opolu

Klasyfikacja gimnazjów:

I miejsce - Gim. W SOSW im. J. Korczaka we Wschowie
II miejsce - Gim. w SOSW w Głogówku
III miejsce - Gim. w SOSW w Bochni
IV miejsce - Gim. w SOSW w Policach
V miejsce - Gim. Specjalne w ZS nr 11 w Kaliszu

Oprócz udziału w turnieju młodzi ludzie zwiedzili również Kopalnię Soli w Bochni, Osadę  VI Oraczy oraz Muzeum Motyli w Bochni.

 

sk