kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wzmacnianie integracji społecznej w Borku

Wzmacnianie integracji społecznej w Borku

Dodano: 15.06.2009 13:00 Wzmacnianie integracji społecznej w Borku

Dzisiaj w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku rozpoczyna się dwudniowa impreza integracyjna dla wychowanków rodzin zastępczych i dla osób niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni zorganizowało dla 24 osób zajęcia integracyjne i aktywizujące takie jak udział w grach i zabawach zespołowych oraz warsztaty prowadzone przez psychologa i  specjalistów ds. zdrowia i uzależnień.
Emocje towarzyszące każdemu przy zjeździe kolejką tyrolską z wysokości 20 metrów, czy przy wspinaczce skałkowej, na torze gokartowym albo przy wspólnej budowie wieży, strzelaniu z karabinków czy koncentracja przy grze w minigolfa są niezwykle ważne, żeby lepiej poznać samego siebie oraz ćwiczyć własne relacje z różnymi osobami w grupie. Doświadczenie „bycia razem” w nowej grupie zawsze wzmacnia człowieka i często motywuje do podjęcia wysiłku na rzecz współpracy z innymi czy dla innych lub do dokonania konkretnej zmiany we własnym życiu. Problematyka emocji, stresu, komunikacji interpersonalnej to są dziedziny psychologii, które warto poznawać, żeby lepiej rozumieć codzienne, życiowe problemy. Mogą w tym pomóc warsztaty psychologiczne podobnie jak warsztaty na temat zdrowia, czy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami pomagają unikać niepotrzebnego ryzyka dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Na zakończenie dnia przewidziano jeszcze karaoke, bo jak wiadomo śpiewać każdy może a gdzie ludzie śpiewają zawsze pojawia się radość, uśmiech i relaks.
Uczestnicy imprezy mają zapewniony nocleg w Borku i posiłki, które również są ważnym elementem integracyjnym. Przy wspólnym stole w czasie posiłku można doświadczyć uprzejmości w gestach kultury i zwykłej życzliwości w rozmowach.
Impreza w Borku jest jednym z etapów projektu pt. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim, w którym od kwietnia uczestniczą wychowankowie rodzin zastępczych i osoby niepełnosprawne. Przed nami jeszcze pięć miesięcy zajęć motywujących uczestników do aktywności i przybliżających do integracji społecznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.