kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów- projekt zakończony

Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów- projekt zakończony

Dodano: 31.08.2011 17:00 Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów- projekt zakończony
Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów szansą na udany start w dorosłe życie- taką nazwę nosił realizowany w Powiecie Bocheńskim od września 2009 roku projekt wspierający młodzież ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wychowankowie gimnazjum SOSW uczestniczyli łącznie w 840 godzinach zajęć doskonalenia umiejętności czytania ze zrozumieniem, zajęć matematyczno- przyrodniczych z elementami fizyki, usprawniania motoryki , koordynacji psychowo - ruchowej, kształtowania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, pracy z komputerem, aparatem, kamerą cyfrową.

 

Zajęcia realizowane w ramach tego  projektu miały   na celu wsparcie służące  zmniejszeniu dysproporcji w stosunku do pełnosprawnych uczestników, a także rozwijanie umiejętności, które będą młodzieży najbardziej potrzebne w przyszłości. Zajęcia wyzwalały aktywność twórczą, pozwalały poszerzać wiedzę ale i wyrównywać braki - mówi starosta Jacek Pająk.

Pani Teresa Jaszczyńska Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego mówi, że uczniowie korzystali z zajęć z dużym zainteresowaniem. Zaznacza także, że zajęcia były bardzo urozmaicone, gdyż z pieniędzy pochodzących z projektu udało się zakupić ciekawe pomoce dydaktyczne 
np. do przeprowadzania doświadczeń. Nauka prowadzona była warsztatowa, co było dużą zaletą wszystkich prowadzonych lekcji, gdyż praktyka i obserwacja, w procesie nauczania dzieci niepełnosprawnych odgrywa bardzo ważną rolę.

 

Projekt na łączna kwotę 245 555 zł  w całości sfinansowany był ze środków unijnych. Zadanie zostało  złożone w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i było  realizowane przez Powiat Bocheński od września 2009 do końca sierpnia 2011 r.

 

 

kkh