kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wyższy kontrakt dla bocheńskiego szpitala

Wyższy kontrakt dla bocheńskiego szpitala

Dodano: 15.01.2016 09:00 Wyższy kontrakt dla bocheńskiego szpitala
Szpital powiatowy w Bochni będzie miał większy kontrakt. Wielodniowe negocjacje Dyrekcji Szpitala Powiatowego w Bochni z Dyrekcją Oddziału NFZ zakończyły się sukcesem Szpitala. W I półroczu 2016 roku bocheński Szpital otrzyma blisko 900 tys. zł więcej pieniędzy na leczenie w stosunku do kontraktu w zeszłym roku.

Najwięcej bo o blisko 780 tys. zł. wzrósł kontrakt na leczenie szpitalne. W ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i rehabilitacji kontrakt wzrósł o blisko 50 tys. zł, w tym w głównie w zakresie badań tomografii komputerowej i kolonoskopii.Pozostałe rodzaje świadczeń pozostały bez zmian.

Cieszę się, że docenione zostały nasze działania podejmowane w kierunku jak najlepszego spełnienia wymagań NFZ co do zakresu i jakości udzielanych świadczeń. Jest to zasługa całego personelu Szpitala. W negocjacjach pomogło również twarde stanowisko w tym względzie Konwentu Starostów na czele z Panem Starostą Bocheńskim Ludwikiem Węgrzynem – Prezesem Powiatów Polskich. Jestem przekonany, że większy kontrakt oznacza lepszą dostępność świadczeń dla naszych mieszkańców powiatu bocheńskiego
– mówi Jarosław Kycia – Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Wkrótce bocheński szpital czekają  jednak kolejne negocjacje z NFZ na drugie półrocze 2016. Mam nadzieję, że uzgodnione warunki na pierwsze półrocze zostaną utrzymane i przedłużone na drugie półrocze 2016r., a to pozwoliłoby nam na zrealizowanie ważnych dla szpitala i pacjentów inwestycji, a także na poprawę warunków płacy i pracy pracowników szpitala – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

kkh