kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wysokie pozycje szkół ponadgimnazjalnych w rankingu

Wysokie pozycje szkół ponadgimnazjalnych w rankingu

Dodano: 21.01.2016 10:00 Wysokie pozycje szkół ponadgimnazjalnych w rankingu
Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 mile zaskoczył nas wynikami. Nasze szkoły zanotowały duży wzrost w stosunku do roku poprzedniego, zarówno I Liceum Ogólnokształcące jak i Zespół Szkół Nr 1 oraz Zespół Szkół Nr 3 w Bochni mają się czym pochwalić.

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni jest na 233 miejscu w Polsce, w rankingu obejmującym 500 najlepszych liceów w kraju.Zestawienie najlepszych techników zawiera 300 szkół , ZS nr 1 w Bochni jest na 182 miejscu, a ZS nr 3 w Bochni na 222.


Gratuluję tak dobrych wyników, bardzo się cieszę, że działania podejmowane przez zarząd, radę powiatu, dyrektorów oraz kadrę pedagogiczną naszych szkół, związane z podnoszeniem jakości kształcenia w naszych szkołach przynoszą efekty. Zbliża się nabór do klas pierwszych i już dziś zapraszam młodych ludzi oraz ich rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną i rozpczęcia nauki w szkołach powiatu bocheńskiego
- mówi starosta Ludwik Węgrzyn

Przy opracowaniu rankingu wzięto pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach (30% licea, 20%technika, ), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45% licea, 25%technika ). W przypadku techników na ocenie zaważyły także wyniki egzaminu zawodowego ( 30%).

Poniżej miejsca bocheńskich szkół w rankingach „Perspektyw” 2016 (szczegóły znajdują się tutaj):

Ranking liceów ogólnokształcących (500 szkół w zestawieniu)

 • 233. I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

Ranking liceów ogólnokształcących - Małopolska (100 szkół)

 • 18. I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
 • 63. Publiczne LO w ZS nr 1 im. St. Staszica w Bochni
 • 70. II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni
 • 99. LO w ZS im. św. Jadwigi Królowej w Żegocinie

Ranking techników (300 szkół)

 • 182. Publiczne Technikum w ZS nr 1 w Bochni
 • 222. Publiczne Technikum w ZS nr 3 w Bochni

Ranking techników - Małopolska (100 szkół)

 • 26. Publiczne Technikum w ZS nr 1 w Bochni
 • 33. Publiczne Technikum w ZS nr 3 w Bochni
 • 79. Publiczne Technikum w ZS nr 2 w Bochni

Ranking egzaminów zawodowych (zestawienie obejmuje 150 szkół z całej Polski)

 • 60. Publiczne Technikum w ZS nr 3 w Bochni

 

kkh