kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wyprawa do świata dźwięku i muzyki

Wyprawa do świata dźwięku i muzyki

Dodano: 05.04.2011 15:00 Wyprawa do świata dźwięku i muzyki
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Przewlekle Chorych ULKA zaprasza na "Kulturalną wyprawę dzieci i młodzieży z bochni do świata dźwięku i muzyki". Projekt "Usłysz wokół nas gra (nie) znany świat muzyki” propaguje w sposób integracyjny kulturę, w szczególności formy ekspresji związane z muzyką i dźwiękiem.

 

Pomysłodawcą i głównym realizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie ULKA z siedzibą w Bochni. Projekt wspierają finansowo Powiat Bocheński oraz Gmina Miasto Bochnia, partnerami w jego przeprowadzeniu są: Miejski Dom Kultury i Kino Regis w Bochni, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Bochni, Studenckie Radio 17 z Krakowa oraz zespół Szkoła Rocka.

Start projektu już w najbliższy czwartek. Wszyscy, którzy przybędą 7 kwietnia o godz. 17.00 do kina Regis w Bochni na seans filmowy 3D ("Justin Bieber - Never Say Never") będą mogli przed filmem spotkać się z muzykami, którzy opowiedzą o muzyce. Swój udział potwierdzili już m.in. Grzegorz Kapcia (lokalny znany i lubiany twórca - malarz, muzyk i tekściarz), Jacek Tokarczyk (gitarzysta w zespole Agressiva 69), Tomasz Tokarczyk (Kierownik Muzyczny Opery Krakowskiej), członkowie zespołu Krafcy, Anetta Jasińska (animatorka kultury, nauczycielka muzyki).

Zaplanowane na 9 kwietnia warsztaty muzyczne przybliżą ich uczestnikom kwestie związane z instrumentami muzycznymi i tworzeniem muzyki. Warsztaty mają  na celu pokazać różnicę pomiędzy gatunkami muzycznymi, nauczyć rozpoznawać instrumenty muzyczne i ich brzmienie, czy jak lepiej rozumieć muzykę. Istotną rolą planowanych warsztatów będzie pokazanie uczestnikom, w jaki sposób aktywny udział w zajęciach muzycznych może rozwijać inne niż słuch zmysły, koordynację wzrokowo-ruchową, "ćwiczyć” mózg, logiczne rozumowanie i inne umiejętności przydatne w wielu dziedzinach życia.

Organizatorzy przedsięwzięcia pragną, by młodzi mieszkańcy powiatu aktywnie włączali się w lokalne wydarzenia kulturalno-społeczne, a ich zainteresowania rozwijały się i były związane z właściwymi postawami obywatelskimi, w szczególności z postawą partnerstwa, akceptacji i wzajemnego szacunku dla osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych. W trakcie realizacji zadania treści te przenikać się będą z tematyką kulturalną stanowiącą główny i przewodni jego temat.

Bezpłatne zaproszenia na spotkanie z muzykami, czwartkowy seans filmowy oraz sobotnie warsztaty muzyczne są do odebrania w biurze Stowarzyszenia ULKA (ul. Kazimierza Wielkiego 31 lok. 4 w Bochni). Liczba miejsc ograniczona, a wszyscy, którzy dotychczas zdeponowali choćby niewielką ilość bardzo cennego kapitału wdzięczności w Bocheńskim Banku Dobrych Uczynków poświęcając swój czas innym jako wolontariusze, mogą liczyć na pierwszeństwo (Bocheński Banku Dobrych Uczynków to inny, także integracyjny projekt Stowarzyszenia ULKA).