kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wyposażą gabinety pielęgniarskie

Wyposażą gabinety pielęgniarskie

Dodano: 15.12.2017 08:00 Wyposażą gabinety pielęgniarskie
Powiat Bocheński złożył wniosek i otrzymał od Wojewody Małopolskiego dotację celową w wysokości ponad 34 tys zł., która przeznaczona jest na sfinansowanie wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

 

Dotacja obejmuje do 100% kosztów poniesionych na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej, jednak do kwoty nie wyższej niż 6 700 zł na jeden gabinet.

Dzięki tym środkom gabinety profilaktyki zdrowotnej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Bochni, Zespole Szkół Nr 2 im. St. Konarskiego w Bochni, Zespole Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczy ks. Jana Twardowskiego w Bochni wzbogacą się o nowe kozetki, stoliki zabiegowe lub stanowiska pracy – urządzone i wyposażone stosownie do zakresu zadań pielęgniarki szkolnej, szafki do przechowywania leków, wyrobów medycznych i środków pomocniczych, biurka oraz szafy kartoteczne – przeznaczone do przechowywania dokumentacji medycznej, wagi medyczne ze wzrostomierzem, parawany, aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych, stetoskopy, tablice Snellena do badania ostrości wzroku, tablice Ishihary do badania widzenia barwnego oraz tablice – siatek centylowych wzrostu i masy ciała oraz innych pomocy do wykonywania testów przesiewowych i interpretacji ich wyników.

Zakup dodatkowego, nowoczesnego wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej z pewnością podniesie bezpieczeństwo uczniów w szkołach oraz jakość pracy placówek.