kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wychowanie obywatelskie w Łapanowie

Wychowanie obywatelskie w Łapanowie

Dodano: 02.09.2009 08:00 Wychowanie obywatelskie w Łapanowie

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2009/2010 w Zespole Szkół  im. Jana Pawła II w Łapanowie po raz pierwszy naukę rozpoczęli uczniowie 24-osobowej klasy liceum ogólnokształcącego o profilu  bezpieczeństwo publiczne.
Uroczystą akademię na rozpoczęcie  roku  szkolnego uświetnili swoją obecnością Starosta Jacek Pająk, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Rozenbajgier, Komendanci Powiatowi Policji inspektor  Marek Rudnik oraz Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Kokoszka, jak również przedstawiciele instytucji z którymi szkoła współpracuje w ramach realizacji programu nauczania w klasie mundurowej.

Honorowym patronatem nowopowstałą klasę objęli Inspektor Marek Rudnik i mł. bryg. Krzysztof Kokoszka, oferując swoją pomoc w realizacji przedsięwzięcia. W swych  wystąpieniach  komendanci podkreślili, iż klasy mundurowe to nie tylko miejsce wychowania przyszłych kadr, ale przede wszystkim doskonała szkoła wychowania obywatelskiego i przygotowania do służby społeczeństwu.
Podstawowym celem kształcenia uczniów w klasie licealnej o profilu bezpieczeństwo publiczne jest zapewnienie przyszłym  absolwentom dobrego przygotowania ogólnokształcącego, niezbędnego do zdania egzaminu maturalnego i podjęcia dalszej nauki na wybranych kierunkach studiów, ze szczególnym uwzględnieniem uczelni wyższych na kierunkach z zakresu  bezpieczeństwa publicznego.
W trakcie nauki uczniowie będą zdobywać wiedzę na temat teoretycznego przygotowania policyjnego i strażackiego. Oprócz tego wezmą udział w dodatkowych atrakcyjnych zajęciach tematycznie związanych z profilem klasy. Nawiązując do formacji mundurowych uczniowie wspomnianej klasy również będą nosić mundury w ustalonym  przez szkołę dniu oraz podczas świąt i uroczystości szkolnych.
Zajęcia przedmiotowe z zakresu wiedzy ogólno policyjnej i strażackiej będą prowadzone przez doświadczonego policjanta i strażaka z bocheńskich jednostek, którzy zapoznają słuchaczy z pracą policjanta i strażaka, zadaniami jakie spełniają te instytucje, obowiązującymi przepisami prawa i taktyką działań. Będą zachęcać młodzież do obrania w życiu misji służenia społeczeństwu.