kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu.

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu.

Dodano: 10.10.2008 00:00 Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu.

7 października we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu. Na terenie Powiatu Bocheńskiego było 8 okręgów wyborczych. Ilość przypadających mandatów uzależniona była od liczby uczniów w danej szkole.
W wyborach najwięcej, bo aż 5 mandatów uzyskał Zespół Szkół Nr 1 w Bochni. Po 4 przedstawicieli w Radzie będzie miało I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Nr 3 w Bochni. 3 mandaty przypadły Zespołowi Szkół w Łapanowie oraz Zespołowi Szkół Nr 2 w Bochni. II Liceum Ogólnokształcące w Bochni będzie w Młodzieżowej Radzie Powiatu reprezentowane przez 2 osoby. Jednego rajcę będzie miało Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, a także Zespół Szkół w Dąbrowicy. Spotkanie organizacyjne dla nowowybranych radnych odbędzie się w przyszłym tygodniu, natomiast pierwsze obrady Młodzieżowej Rady Powiatu będą pod koniec października.

Młodzieżowa Rada Powiatu będzie opiniować i doradzać, głównie w zakresie nauki, kultury, sportu, turystyki, a także w zakresie ochrony środowiska. Będzie miała możliwość wnoszenia postulatów, a także propozycji rozwiązań w sprawach dotyczących młodych obywateli.
Obsługę merytoryczną i techniczną Młodzieżowej Rady Powiatu prowadzić będzie Wydział Edukacji, Sportu i Turystki Starostwa Powiatowego w Bochni, a także Biuro Obsługi Zarządu i Rady Powiatu.