kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » WTZ-y w Łapanowie przejdą gruntowny remont

WTZ-y w Łapanowie przejdą gruntowny remont

Dodano: 02.10.2020 15:00 WTZ-y w Łapanowie przejdą gruntowny remont
Siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie, zniszczona w czasie czerwcowej powodzi zostanie gruntownie wyremontowana. Prace zakończą się w połowie listopada i będą możliwe dzięki pozyskaniu przez Powiat Bocheński od samorządu Województwa Małopolskiego dofinasowania w wysokości 150 tysięcy złotych .

Dziś Starosta Bocheński Adam Korta podpisał umowę z Martą Malec-Lech członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego w sprawie dofinansowania usuwania szkód powstałych w wyniku intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2020 roku. Wcześniej Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał na ten cel 150 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w wyniku intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły Powiat Bocheński w czerwcu br. pod wodą znalazło się centrum Łapanowa, w tym budynek w których swoją siedzibę mają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Woda, która wdarła się do budynku osiągnęła ok. 40 cm wysokości zalewając i niszcząc wszystkie panele podłogowe, meble i drzwi, a także wiele materiałów do terapii i różnego rodzaju sprzęty ułożone na najniższych półkach.

W czasie czerwcowej powodzi ucierpiała cała gmina Łapanów. Jeszcze w czerwcu Rada Powiatu w Bochni zdecydowała o przekazaniu 100 tys. złotych dla gminy Łapanów. Środki, którymi dziś wsparł nas samorząd wojewódzki, pozwolą zapewnić odpowiednie warunki dla uczestników warsztatów, którzy są osobami niepełnosprawnymi – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

W ramach prac pomieszczenia zostaną m.in. zdezynfekowane i odgrzybione, wykonana zostanie nowa izolacja, nowe wylewki i podłogi. Łączna wartość robót to ponad 170 tysięcy złotych, z czego dotacja to 150 tysięcy złotych. Prace mają się zakończyć w połowie listopada.

 

mm