kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Woda w Lapanowie przydatna do spożycia

Woda w Lapanowie przydatna do spożycia

Dodano: 07.02.2017 15:00 Woda w Lapanowie przydatna do spożycia
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni informuje odbiorców wody z wodociągu zborowego zaopatrzenia Chrostowa, iż wyniki analiz próbek wody pobranych w dniu 04 luty 2017r. wykazały, że woda pochodząca z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi.

 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni na podstawie sprawozdań z badań 12 próbek wody pobranych w dniu 4 luty 2017r. stwierdził, że jakość wody pod względem mikrobiologicznym odpowiada wymaganiom sanitarnym. Woda nie spełnia natomiast wymagań określonych w załączniku nr 3 punkt B do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015r, poz. 1989 z późn. zm.), z uwagi na przekroczenia najwyższej dopuszczalnej wartości parametrów mętności.

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni wydal decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia w terminie do 21 lutego 2017 r. W okresie warunkowej przydatności wody wartość mętności nie może przekroczyć 6 [NTU].

Spożywanie wody o stwierdzonych wartościach mętności nie stanowi zagrożenia dla zdrowia osób z niej korzystających

kh