kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Wnioski o dotacje na zabytki do 30 marca

Wnioski o dotacje na zabytki do 30 marca

Dodano: 19.03.2010 14:00 Wnioski o dotacje na zabytki do 30 marca
Jeszcze tylko do 30 marca br. mają czas właściciele i posiadacze zabytków na złożenie wniosku do starostwa o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

W roku biegłym dotacje wspomogły remont dachu bazyliki św. Mikołaja w Bochni, ołtarza bocznego w kościele parafialnym w Rzezawie, czy prace przy dzwonnicy w Chełmie. W ramach dofinansowania wymieniono również pokrycie dachowe i zniszczoną więźbę dachową przy zabytkowym kościele w Łapczycy, w kościele w Sobolowie została przeprowadzona konserwacja XVIII – wiecznego prospektu organowego, a w kościele parafialnym św. Wojciecha w Starym Wiśniczu wykonano konserwację struktury ołtarza głównego. W roku 2008 natomiast Rada Powiatu przyznała dofinansowanie na odnowienie elewacji frontowej kamienicy Domu Bochniaków, zwanej Okiem Opatrzności, na pierwszy etapu remontu generalnego kościoła w Chronowie oraz odrestaurowanie dachu zabytkowego kościoła i dzwonnicy w Brzeźnicy.

Dotacja może być udzielona na dofinansowanie nakładów koniecznych na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i prac budowlanych przy zabytku, które wnioskodawca zamierza wykonać w roku złożenia wniosku. Dofinansowanie otrzymują jedynie zabytki, które znajdują się na terenie Powiatu Bocheńskiego.

Wnioski sporządzone na obowiązującym formularzu należy składać do Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31, 32-700 Bochnia, pok. nr 1. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 014 615-37-65.